09:35 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Zelenskis, Davose kalbėdamas apie Ukrainos narystės ES perspektyvą, pareiškė, kad vienai šaliai pasitraukus iš Sąjungos, ten gali patekti kita

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Prezidento Vladimiro Zelenskio raginimas priimti Ukrainą į ES vietoje Didžiosios Britanijos peržengia sveiko proto ribas. Apie tai savo Twitter paskyroje parašė Rusijos Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas.

  Anksčiau Zelenskis Davose, kalbėdamas apie Ukrainos narystės ES perspektyvą, pareiškė, kad vienai šaliai pasitraukus iš Sąjungos, ten gali patekti kita. Didžioji Britanija turi palikti Europos Sąjungą sausio 31 dieną, tačiau "Brexit" data anksčiau buvo atidedama dėl to, kad šalies Parlamente nebuvo įmanoma ratifikuoti susitarimo dėl "skyrybų" sąlygų.

  Anot Rusijos senatoriaus, Ukrainos įstojimas į Europos Sąjungą gali būti rimtas smūgis Sąjungai.

  "Sunku suduoti stipresnį smūgį ES nei priimti beveik visiškai nuskurdusią, alinamą Donbaso krizės, neryžtingą Ukrainą. Zelenskis mano, kad ES to turėtų norėti. Tačiau ES to nenori", — pažymėjo Puškovas.

  2019 metų vasarį tuo metu prezidento pareigas ėjusio Petro Porošenkos siūlymu Ukrainos parlamentas priėmė Konstitucijos pataisas, nustatančias šalies kursą į ES ir NATO.

  Tuo pačiu metu už kaimynystės politiką ir Europos Sąjungos plėtrą atsakingas Europos Komisijos narys Johanesas Hanas anksčiau pareiškė, kad kalbėti apie Ukrainos narystę ES ateinančiais metais yra nerealu, Kijevas turėtų sutelkti dėmesį į asociacijos susitarimo su ES įgyvendinimą.

  Dar šia tema

  Radoje paskelbta, kada Ukraina bus priimta į NATO
  Kijevas paragino NATO apsvarstyti galimybę įstoti į vieną iš aljanso programų
  Tegai:
  Didžioji Britanija, Vladimiras Zelenskis, ES, Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas

  Svarbiausios temos