16:56 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Vladimiras Zelenskis teigė, kad, jo manymu, dabar yra tinkamas laikas priimti Ukrainą į Europos Sąjungą

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Davose vykusiame pasaulio ekonomikos forume Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad, jo nuomone, dabar yra pats geriausias laikas priimti Ukrainą į Europos Sąjungą. Be to, Zelenskis pridūrė, kad kai viena šalis priėmė sprendimą išeiti, atėjo laikas ateiti kitai, rašo leidinys Liga.

  "Mes matome savo ateitį Europos Sąjungoje. Tai, ką Europos Sąjunga turėtų padaryti Ukrainai, yra tiesiog priimti į Europos Sąjungą. Tai labai sudėtingi dalykai, nors man atrodo, kad jie yra labai paprasti sprendimai. Mes esame pasirašę asociacijos susitarimą su ES, palaikome ES kursą. Bet mes turime suprasti, kad ne tik Ukraina turėtų ir nori įstoti į Europos Sąjungą. Daugelis šalių mato Ukrainos ateitį šalia jų", — teigė Zelenskis.

  Tačiau, jo nuomone, kai kurios ES šalys taip pat turėtų norėti Ukrainos narystės šioje Sąjungoje.

  "Tai yra filosofinis klausimas. Klausimas — ne kada būsime ES. Kyla klausimas, kokį statusą Ukraina turės Europos Sąjungoje, koks bus požiūris į mūsų šalį — kaip į lygiavertę žaidėją ar kaip į šalį, į kurią žvelgiama iš viršaus. Man atrodo, kad dabar yra labai patogus laikas. Galbūt, kai viena šalis pasitraukė, atėjo laikas ateiti kitai", — teigė Zelenskis.

  Kaip keitėsi Europos Sąjunga
  © Sputnik /
  Kaip keitėsi Europos Sąjunga

  Dar šia tema

  Estija įvertino Baltijos šalių šansus tapti Rusijos "taikiniu" po Ukrainos
  Zelenskis: Ukraina nebuvo pakviesta pasisakyti Izraelio forume
  JAV Senatas atmetė demokratų prašymą pateikti dokumentus apie Ukrainą
  Tegai:
  Europos Sąjunga, Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos