10:54 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Juknevičienės giminaitis Gediminas Urbonas naująją alkoholio stebėjimo sistemą vadino neveiksminga. Reaguodamas į tai, Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos vadovas pareiškė, kad eksperto nuomonė yra politizuota

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Europarlamentarė Rasa Juknevičienė stojo ginti savo brolio Gedimino Urbono po jam skirtos Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo Aurelijaus Verygos kritikos.

  Savo Facebook puslapyje Lietuvos sveikatos apsaugos ministras teigė, kad Urbono komentaras apie neva neefektyvų alkoholio stebėjimą yra politizuotas. Veryga pabrėžė, kad ekspertas yra artimas Juknevičienės giminaitis, kurią Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas išvadino "viena įtakingiausių konservatorių".

  "Žinoma, diskusija visada yra svarbi, reikalinga ir būtina. Tik šiuo atveju "ekspertai" turėtų nepamiršti nurodyti ir savo politines pažiūras, kurios, akivaizdu, lemia ir vertinimo turinį. Esu tikras, jei tai būtų pasiūliusi ne SAM, o, pavyzdžiui, kas nors ir konservatorių, šis ekspertas kalbėtų kitaip", — rašė jis.

  Savo ruožtu Juknevičienė kritikavo ministro žodžius ir pavadino jo elgesį nederamu.

  "Dar turiu vilties, kad įrašą savo Facebook'o paskyroje parašė ne pats ministras, nes įrašo lygis tikrai nevertas ministro statuso", — savo Facebook paskyroje rašė Juknevičienė.

  2021 metais įsigalios naujos alkoholio vartojimo stebėjimo taisyklės. Sveikatos apsaugos ministerija tikisi rinkti duomenis per įvairius departamentus: Lietuvos statistikos departamentą, Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, Policijos departamentą, Higienos institutą ir kt.

  Tikimasi, kad surinkta informacija padės nustatyti alkoholio vartojimo tendencijas ir jo poveikį, tiesiogines ir netiesiogines su alkoholiu susijusias išlaidas, taip pat naštą valstybei.

  Sveikatos apsaugos ministerija mano, kad tokiu būdu bus galima susidaryti išsamesnį vaizdą, įvertinant alkoholio vartojimo mastą Lietuvoje kaip socialinę ir ekonominę problemą.

  Dar šia tema

  Persekiojami ar nusipelnę: Lietuvos opozicija nori atsikratyti dviejų ministrų
  Lietuvoje neįmanoma džiaugtis Kalėdomis, kol neišvaryta "Kremliaus propaganda"
  Tegai:
  alkoholis, Aurelijus Veryga, Rasa Juknevičienė

  Svarbiausios temos