07:38 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad šie "tamsieji mūsų šalies istorijos puslapiai" niekada nebus užversti, ir pabrėžė, kad šie įvykiai niekada neturėtų pasikartoti

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paragino susilaikyti nuo bet kokių mėginimų iš naujo interpretuoti Antrojo pasaulinio karo pradžią, ypač kai kalbama apie žydų tautos kančias. Apie tai pranešama Lietuvos vyriausybės pranešime spaudai.

  "Holokausto kančių istorija vis dar tebėra negyjanti Europos žaizda. Lietuva taip pat patyrė šią tragediją. Šie tamsieji mūsų šalies istorijos puslapiai niekada nebus užversti", — pažymėjo premjeras.

  Skvernelis priminė, kad Algirdas Brazauskas 1995 metų kovo 1-ąją per vizitą Izraelyje Kneseto narių akivaizdoje atsiprašė už "tuos lietuvius, kurie negailestingai žudė žydus, juos šaudė, trėmė ir plėšė".

  "Manau, kad jokios teisėkūros ar kitos iniciatyvos to nepakeis. Mes didžiuojamės tais Lietuvos žmonėmis, kurie gelbėjo žydus, ir smerkiame tuos, kurie žudė. Negalime pamiršti to, kas buvo, ir negalime atleisti. Tačiau itin svarbu, kad tai niekada daugiau nepasikartotų", — teigia premjeras.

  Gruodžio pabaigoje Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos vadovas Arūnas Gumuliauskas teigė, kad Lietuvoje rengiamas įstatymo projektas, pagal kurį bus pripažinta, kad šalis "nedalyvavo" Holokauste. Šis siūlymas grindžiamas tuo, kad Lietuva per Antrąjį pasaulinį karą "patyrė dvi okupacijas — sovietinę ir nacistinę", o jos žmonės buvo "pavergti".

  Įstatymo projektą sukritikavo Europos rabinų tarybos pirmininkas, vyriausiasis rabinas Pinchas Goldšmitas. Jis pavadino dokumentą "įžeidimu šimtams tūkstančių Lietuvos žydų, kurių žmogžudystes skatino ir kurstė Lietuvos politiniai ir kariniai lyderiai bei vietiniai Lietuvos gyventojai".

  Baltijos šalių valdžia atvirai vykdo nacių bendrininkų šlovinimo ir istorijos perrašymo politiką. Yra žinoma, kad daugelis lietuvių vadinamųjų "nacionalinių didvyrių" per Antrąjį pasaulinį karą dalyvavo žudant vietinius gyventojus, buvo naikinama Lietuvos žydų bendruomenė, kuri iki tol buvo viena didžiausių Europoje.

  Dar šia tema

  Nausėda nevyks į pasaulinį Holokausto forumą Izraelyje
  Ekspertas: Lietuvos politikų galvose yra vakuumas Holokausto tema
  Aušvice nepriimtos Pergalės muziejaus ir Holokausto centro ekspozicijos
  JAV diplomatas: Holokaustas Lietuvoje prasidėjo dar prieš ateinant naciams
  Tegai:
  vyriausybė, Saulius Skvernelis, Holokaustas, Lietuva

  Svarbiausios temos