17:38 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos ir Lenkijos nesutarimai paaštrėjo, kai Izraelio užsienio reikalų ministras Izraelis Katzas iš tikrųjų rėmė prezidentą Vladimirą Putiną, dėkodamas jam už tai, kad Raudonoji armija išlaisvino Aušvico koncentracijos stovyklą

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Tarptautinė įtampa nustelbė pasaulio lyderių kalbas Pasauliniame Holokausto forume Izraelyje, rašo "The Times".

  Visų pirma, paaštrėjo Rusijos ir Lenkijos nesutarimai, kai Izraelio užsienio reikalų ministras Izraelis Katzas iš tikrųjų rėmė prezidentą Vladimirą Putiną, dėkodamas jam už tai, kad Raudonoji armija išlaisvino Aušvico koncentracijos stovyklą.

  Anot leidinio, po Rusijos ir Lenkijos nesutarimų dėl to, kas atsakingas už Antrojo pasaulinio karo protrūkį, sekė Lenkijos prezidento atsisakymas kalbėti forume. Andžejus Duda neatvyko į Jeruzalę. Lenkijos vadovas teigia besipriešinantis istorijos iškraipymui, taip pat ir iš forumo organizatorių pusės.

  Visų pirma, "The Times" prieštaringai vertina Rusijos prezidento žodžius per kalbą Jad Vašemo Holokausto memorialiniame komplekse. Pasak Vladimiro Putino, 40 % iš 6 milijonų žydų, mirusių nuo nacių rankos, buvo tarybų piliečiai. Nepaisant to, istorikai mano, kad tarybų piliečiai buvo apie 1 mln., tai yra, apie 20 % visų žuvusių žydų.

  Taigi Putinas galėjo įvardyti 40 %, pridėjęs apie 1,5 mln. žydų iš Rytų Europos regionų, kurie tapo TSRS dalimi pagal Molotovo ir Ribentropo paktą.

  Be to, savo kalboje prezidentas Holokaustą pavadino "vienu juodžiausių ir gėdingiausių naujausios istorijos puslapių", pridurdamas, kad tarybinė liaudis padėjo tašką nacių nusikaltimams.

  Tuo tarpu pasveikindamas Rusijos vadovą oro uoste, Izraelio užsienio reikalų ministras Izraelis Katzas paragino nepamiršti istorinės tiesos apie Holokaustą ir padėkojo Putinui už tai, kad Raudonoji armija išlaisvino Aušvico koncentracijos stovyklą, esančią šiuolaikinės Lenkijos teritorijoje.

  "Jei mes kalbame apie istorinį ginčą dėl tų įvykių, mes, kaip išlaisvinti žmonės, tiksliai žinome, kas mus išlaisvino, žinome istorinę tiesą", — Izraelio politiką cituoja "The Times".

  Taip pat minėjimo metu kalbėjo Velso princas Čarlzas, ragindamas neleisti, kad "Holokaustas taptų tik istoriniu faktu".

  Vokietijos prezidentas Frankas-Valteris Šteinmejeris taip pat pavadino Holokaustą "baisiausiu nusikaltimu žmonijos istorijoje".

  "Praėjus 75 metams po Aušvico išvadavimo, aš esu jūsų visų akivaizdoje kaip Vokietijos prezidentas ir jaučiu didelę istorinės kaltės naštą", — pridūrė Šteinmejeris.

  Tuo tarpu Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahu per savo kalbą pagrindiniame Pasaulio Holokausto aukų atminimo forumo renginyje paragino vienytis prieš Irano režimą. Be to, jis pabrėžė JAV prezidento Donaldo Trampo pastangas kovoti su "tironais iš Teherano", kurie, jo teigimu, "pavergia savo žmones ir kelia grėsmę saugumui" visame pasaulyje.

  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
  © Sputnik /
  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje

  Dar šia tema

  Aušvice nepriimtos Pergalės muziejaus ir Holokausto centro ekspozicijos
  JAV diplomatas: Holokaustas Lietuvoje prasidėjo dar prieš ateinant naciams
  Zelenskis pareiškė, kad nevyks į Pasaulinį Holokausto forumą Izraelyje
  Tegai:
  Lenkija, Rusija

  Svarbiausios temos