23:09 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Viena vertus, visuotinai priimtų normų sąvoka verčia Lietuvos vadovybę pripažinti šalyje vykdytą žydų genocidą, kita vertus, Vilnius negali atsisakyti savo nacionalinių didvyrių, atsakingų už šį nusikaltimą, pareiškė ekspertas Aleksandras Diukovas

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Lietuvos vadovybė neigia ne patį Holokaustą, o lietuvių nacionalistų dalyvavimą jame, interviu Sputnik Lietuva pasakė Istorinės atminties fondo direktorius Aleksandras Diukovas.

  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paragino susilaikyti nuo bet kokių mėginimų iš naujo interpretuoti Antrojo pasaulinio karo pradžios pasekmes, ypač, kai kalbama apie žydų tautos kančias. Ministrų kabineto vadovas Holokausto aukų istoriją pavadino "negyjančia Europos žaizda" ir pabrėžė, kad jokia teisėkūros iniciatyva nepakeis fakto, kad lietuviai dalyvavo žydų žudynėse.

  Skvernelis taip pat pabrėžė, kad tai niekada neturėtų pasikartoti.

  Ekspertas Aleksandras Diukovas pažymėjo, jog Lietuvos politinis elitas Holokaustu klausimu nori "sėdėti ant dviejų kėdžių".

  "Viena vertus, elementari šiuolaikinio pasaulio visuotinai priimtų normų sąvoka verčia juos sakyti, kad Holokausto tragedija yra negyjanti žaizda. Žodžiai yra visiškai teisingi. Kita vertus, jie negali atsisakyti savo nacionalinių didvyrių — Lietuvos aktyvistų fronto, kitų nacionalistų organizacijų kovotojų, kurie žudė žydus. Todėl jie naudoja labai specifinę revizionizmo formą", — pareiškė jis.

  Diukovas pažymėjo, kad lietuvių revizionistai neigia ne patį Holokaustą, o lietuvių nacionalistų dalyvavimą jame.

  "Be jokios abejonės, naciai būtų nužudę žydus ir be lietuvių nacionalistų, tačiau be lietuvių nacionalistų jie būtų sugebėję nužudyti daug mažiau. <...> Lietuvos nacionalistų vaidmuo ir indėlis į Holokaustą, į šią negyjančią Lietuvos istorijos žaizdą, yra labai didelis. Būtų gerai, kad Lietuvos valdžia prisimintų šį indėlį ir atitinkamai jį įvertintų", — apibendrino ekspertas.
  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
  © Sputnik
  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje

   

  Dar šia tema

  JAV diplomatas: Holokaustas Lietuvoje prasidėjo dar prieš ateinant naciams
  Žydų klausimas — dar viena Nausėdos užsienio politikos klaida
  Žiniasklaida: Putino kalba Izraelyje paaštrino Rusijos ir Lenkijos nesutarimus
  Rusijos prezidentas priminė, kiek žydų buvo nužudyta Lietuvoje per karą
  Kaip griaunama Baltijos šalių ideologija: rusofobija ir antisemitizmas žengia koja kojon
  Žiniasklaida įvardijo galimą priežastį, kodėl Nausėda atšaukė kelionę į Izraelį
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, Lietuva, Holokausto aukos, Holokaustas

  Svarbiausios temos