20:14 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Linkevičius paskelbė apie pasiryžimą bendradarbiauti su Minsku energijos tiekimo per Lietuvos teritoriją klausimais

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Baltarusija tikisi, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kitą savaitę lankysis Minske, praneša RIA Novosti su nuoroda į šalies Užsienio reikalų ministerijos Informacijos valdybos viršininko pavaduotoją Andrejų Šupliaką.

  Pasak jo, Linkevičiaus vizitas numatomas kitos savaitės pradžioje.

  Sausio viduryje Linkevičius paskelbė, kad Lietuva yra suinteresuota bendradarbiauti su Baltarusija energijos tiekimo srityje. Anksčiau Minskas paskelbė, kad ieško alternatyvių naftos tiekimo būdų Baltijos šalyse ir kai kuriose kitose valstybėse.

  Lietuvos įmonė "LG Cargo" paskelbė apie pasirengimą į Baltarusiją gabenti iki trijų milijonų tonų naftos per metus.

  Santykiai tarp Vilniaus ir Minsko paaštrėjo dėl Astravo atominės elektrinės statybų prie Lietuvos sienos. Lietuva aktyviai priešinasi projektui ir vadina jį grėsme nacionaliniam saugumui. Baltarusija neigia visus kaltinimus ir mano, kad jie yra šališki ir politiškai motyvuoti. Taip pat Minskas pareiškė, kad elektrinė atitinka tarptautinius saugos reikalavimus.

  Dar šia tema

  Ekspertas pasakojo, kuo skiriasi Lietuvos ir Latvijos požiūris į Minską ir Astravo AE
  Ekspertas: Baltijos šalys naudoja Baltarusijos problemas savo naudai
  Baltarusija gavo pirmąją Norvegijos naftos partiją per Lietuvą
  Tegai:
  Lietuva, Linas Linkevičius, Baltarusija

  Svarbiausios temos