00:15 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Galbūt organizacija pradės veikti taip, kaip turėtų, ir bus gerbiami visų jos narių interesai, mano politologas Aleksandras Asafovas

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Rusijos delegacijos atstovo išrinkimas Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) vicepirmininku rodo, kad šiuo atveju protas laimėjo tam tikrą politinę poziciją, interviu Sputnik radijui pasakė politologas Aleksandras Asafovas.

  Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Piotras Tolstojus ETPA žiemos sesijoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Доминик Бутен

  Rusijos delegacijos vadovas, Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Piotras Tolstojus, buvo paskirtas (ETPA) vicepirmininku pagal antrojo turo rezultatus.

  Balsavime dalyvavo 252 žmonės, 3 biuleteniai buvo pripažinti negaliojančiais. Tolstojų palaikė 132 parlamentarai.

  Politologas Aleksandras Asafovas pažymėjo, jog Tolstojaus išrinkimas į svarbų postą — tai teigiama žinia, nepaisant didžiulio spaudimo, kuris buvo daromas Rusijos delegacijai.

  "Mus įkalbinėjo sugrįžti, nes be Rusijos ir Didžiosios Britanijos įnašų ETPA faktiškai pateko į bankroto stadiją. Grįžome, ką matome? Tie patys žmonės rodo tą patį elgesį, abejoja mūsų delegacijos įgaliojimais ir visomis priemonėmis trukdo demokratiniam balsavimui dėl mūsų kandidato išrinkimo į rimtą postą. Tačiau nepaisant to, matome, kad protas laimėjo tam tikrą politinę poziciją, ir, neabejotinai, toks mūsų delegacijos sustiprinimas yra teigiamas faktas. Galbūt ETPA pradės veikti taip, kaip turėtų, ir visų jos narių interesams bus vienodai atstovaujama be tokio politinio dalyvavimo", — pareiškė jis.

  ETPA žiemos sesija vyksta Strasbūre nuo sausio 27 iki 31 dienos.

  2014 metų balandžio mėnesį iš Rusijos delegacijos ETPA buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo tik sugriežtintos.

  Reaguodama į tai, delegacija pareiškė atsisakanti dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016–2018 metais nepateikė prašymo patvirtinti jos įgaliojimus. 2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija paskelbė, kad sustabdo dalį savo įmokų mokėjimo.

  Birželio pabaigoje ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio sesijoje. Vėliau buvo priimtas dar vienas dokumentas, visiškai atkuriantis Maskvos teises.

  Kai kurie Vakarų politikai buvo nepatenkinti šiuo sprendimu. Tarp jų buvo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Gruzijos parlamentarai.

  Dar šia tema

  Ekspertas: ETPA nenori paleisti Rusijos, kad vėl netektų maldauti jos sugrįžti
  "Rossija segodnia" ETPA: apie žurnalistų persekiojimą, kalėjimą ir tikėjimą šia profesija
  Rusijos delegacija ETPA sesijoje Strasbūre
  Tegai:
  Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos