02:59 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Rusijos politiko, "Baltic Plus" grupei ir šalia jos esantiems delegatams praktiškai neįmanoma pasiekti, kad būtų įvestos sankcijos Maskvai, nes ETPA Stebėsenos komitetas rekomendavo patvirtinti visus Rusijos Federacijos įgaliojimus

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas savo "Twitter'yje" įvertino Rusijos situaciją Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA).

  Anksčiau Lietuvos parlamentaras Emanuelis Zingeris abejojo ​​Rusijos galiomis ETPA. Mažiausiai 30 deputatų iš penkių nacionalinių delegacijų palaikė jo pasiūlymą.

  Tačiau vėliau ETPA komitetas rekomendavo patvirtinti visus Maskvos įgaliojimus, o Rusijos delegacijos vadovas, Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Piotras Tolstojus buvo paskirtas tarptautinės organizacijos vicepirmininku.

  "Kadangi ETPA Stebėsenos komitetas rekomendavo patvirtinti visišką Rusijos delegacijos delegaciją, "Baltic +"grupei ir jai pritariantiems būtų praktiškai neįmanoma reikalauti sankcijų įvedimo. Reikia tikėtis Ukrainos ir Baltijos šalių isterijos, bet, matyt, nieko daugiau", — parašė Puškovas.

  Grupėje "Baltic Plus", kuri palaikė Ukrainos boikotą ETPA rudens sesijos metu, buvo Lietuva, Latvija, Estija ir Gruzija. Buvo pranešta, kad pagrindinė sąjungos užduotis — "kova su Rusijos Federacija".

  Maskva anksčiau pareiškė, kad tokios grupės atsiradimas ETPA "visiškai nesuderinamas su konstruktyvaus bendradarbiavimo asamblėjoje dvasia".

  2014 metais Iš Rusijos buvo atimti įgaliojimai ETPA dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prisijungimo prie Rusijos. Dėl to Maskva nustojo siųsti dokumentus savo delegatų akreditacijai ir 2017 metais atsisakė mokėti įmokas, kol bus visiškai atkurtos Rusijos delegacijos teisės.

  2019 metų vasarą ETPA visiškai patvirtino Rusijos delegacijos įgaliojimus.

  Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pažymėjo, kad Baltijos šalys, Lenkija, Gruzija ir Ukraina traukia ETPA į praeitį. Jo manymu, šios valstybės nori gyventi kieno nors sąskaita ir nenori pačios savimi pasirūpinti.

  Dar šia tema

  Rusijos delegacijos vadovas išrinktas ETPA vicepirmininku
  Politologas: balsuojant už ETPA pirmininko pavaduotoją nugalėjo protas
  "Rossija segodnia" ETPA: apie žurnalistų persekiojimą, kalėjimą ir tikėjimą šia profesija
  Tegai:
  Maskva, sankcijos, Rusija

  Svarbiausios temos