06:10 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Parlamentaras paprašė Užsienio reikalų komiteto apsvarstyti Lietuvos delegacijos nedalyvavimą paskutiniame NATO PA posėdyje

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Audronius Ažubalis piktinosi, kad Lietuvos parlamentinė delegacija nedalyvauja NATO Parlamentinės Asamblėjos posėdyje, pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Parlamentaras paprašė parlamento Užsienio reikalų komiteto apsvarstyti šį klausimą kitame posėdyje. Sausio 28–29 dienomis Briuselyje vyko NATO ir Ukrainos tarpparlamentinės tarybos posėdis kaip NATO PA dalis.

  Ažubalis mano, kad nacionalinės delegacijos nebuvimas gali "susilpninti Lietuvos pozicijas diskusijose dėl NATO rytinės politikos".

  Pažymima, kad norint aptarti tolesnį Aukščiausiosios Rados ir NATO PA bendradarbiavimą reikalinga tarpparlamentinė taryba. Ankstesnė Lietuvos Seimo delegacija, kaip teigiama parlamento pranešime, įnešė svarų indėlį į organizacijos pavasario sesiją Kijeve. Tačiau šįkart nebuvo Vilniaus atstovų.

  Pasak Ažubalio, kaimynai pasitelkia Lietuvos nuveiktus darbus, kad sustiprintų savo vaidmenį transatlantiniame formate.

  "Kaip ne kartą pasitvirtino — šitos kadencijos Seimo parlamentinė diplomatija išgyvena gilią krizę ir šis Seimo delegacijos neveikimas NATO Parlamentinėje Asamblėjoje – paskutinis to požymis. Šiuo konkrečiu atveju, nevykstant į svarbius susitikimus, apleidžiamos mūsų iškovotos pozicijos. Deja, tai nestebina, nes valstybės užsienio politiką vyriausybiniame ir parlamentiniame lygmenyse kuruoja draugai socialdemokratai", — teigia Ažubalis.

  Lietuvos politikai, ypač konservatoriai, nuolat skelbia apie "Rusijos grėsmę". Šios partijos nariai pagarsėję dėl rusofobiškos pozicijos ir antirusiškų pareiškimų. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pareiškė, kad Rusijos ir Lietuvos santykiai patiria krizę dėl oficialaus Vilniaus kaltės — Maskvos demonizacija tapo beveik nacionaliniu prioritetu. Anot diplomato, dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda laikosi stabilaus antirusiško kurso.

  Dar šia tema

  Konservatoriai — Kremliaus agentai?
  Dabar ir Skvernelis — premjeras pradėjo karą prieš konservatorius
  Rinkimai artėja — kodėl skęsta "valstiečiai" ir kyla konservatoriai?
  Tegai:
  NATO

  Svarbiausios temos