23:15 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Nausėda išreiškia viltį, kad tarp Lietuvos ir Didžiosios Britanijos bus užmegztos naujos partnerystės

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sakė, jog yra nuliūdęs dėl Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos. Apie tai Lietuvos vadovas parašė Twitter.

  "Liūdna matyti Jungtinę Karalystę paliekančią ES, tačiau tikiuosi liksime artimiausiais draugais ir sąjungininkais. Esame pasirengę užmegzti naują ambicingą partnerystę ir gilinti bendradarbiavimą gynybos, saugumo, mokslinių tyrimų, prekybos ir inovacijų srityse", — parašė prezidentas.

  Didžioji Britanija pasitraukė iš ES sausio 31 dieną 23:00 (vasario 1 dieną 01:00 Lietuvos laiku). Pereinamasis laikotarpis truks iki gruodžio mėnesio, per kurį šalys derėsis dėl tolimesnių santykių. Pagal patvirtintas susitarimo sąlygas pereinamąjį laikotarpį galima pratęsti vieną kartą iki dvejų metų. Didžioji Britanija prašymą turi pateikti iki šių metų liepos 1 dienos. Tačiau tokiu atveju JK turės toliau mokėti įmokas į ES biudžetą, kuriam kategoriškai priešinasi ministras pirmininkas Borisas Džonsonas.

  Referendumas dėl Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos įvyko 2016 metų birželio mėnesį, 51,9 proc. balsavusiųjų palaikė "Brexit". Buvo manoma, kad šalis pasitrauks iš ES 2019 metų kovo 29 dienos, tačiau pasitraukimas buvo atidėtas, nes Didžiosios Britanijos valdžia nesugebėjo laiku susitarti su Briuseliu.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Dar šia tema

  Lietuvos URM pasakojo, kas nutiks tautiečiams po "Brexit"
  Didžioji Britanija oficialiai pasitraukė iš Europos Sąjungos
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Brexit, Didžioji Britanija, Lietuva

  Svarbiausios temos