18:48 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dokumentą pasiūlė Rusijs, jį palaikė delegatai iš Vakarų Europos, Turkijos, Armėnijos, Moldovos ir kitų valstybių

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Nei viena iš "Baltic Plus" grupės šalių (Lietuva, Latvija, Estija, Ukraina ir Gruzija) ir Lenkija Europos Tarybos parlamentinėje asamblėjoje (ETPA) nepasirašė Rusijos deklaracijos dėl draudimo peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo istoriją ir rezultatus, praneša RIA Novosti.

  Rusijos delegacijos pateiktas dokumentas organizacijos kolegoms penktadienį buvo paskelbtas asamblėjos tinklalapyje.

  Šį dokumentą pasirašė 76 parlamentarai, įskaitant visą Rusijos delegaciją (17 žmonių), 12 Turkijos atstovų, aštuonis iš Armėnijos, septynis iš Italijos, šešis iš Azerbaidžano, penkis iš Serbijos, po tris atstovus iš Vokietijos, Prancūzijos, Slovakijos ir Kipro, po du iš Moldovos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Graikijos, po vieną parlamentarą iš Islandijos, Danijos ir San Marino.

  Tarp pasirašiusių dokumentą nėra nė vieno Baltijos šalių atstovo, Ukrainos ir Lenkijos, taip pat asamblėjos narių, kurių istorijoje Antrasis pasaulinis karas paliko reikšmingą pėdsaką.

  Deklaracijos turinys

  Trumpame pranešime apie ETPA žiemos sesijos pradžią Rusijos delegacijos asamblėjoje vadovas, Valstybės Dūmos viceprezidentas Piotras Tolstojus žurnalistams sakė, kad Rusija kvies kolegas pasirašyti deklaraciją, smerkiančią bandymus peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo istoriją ir rezultatus.

  "Mes manome, kad į visų Europos Tarybos šalių mokyklų ir universitetų vadovėlius būtina įtraukti teisingą informaciją apie Antrąjį pasaulinį karą, atsižvelgiant į 1947 metų Niurnbergo tribunolo patvirtintas pozicijas", — rašoma deklaracijos tekste.

  Be to, dokumento autoriai pabrėžia, kad 75-ųjų Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinių išvakarėse jie smerkia "bet kokius bandymus iškraipyti istorinę tiesą" ir ragina "palaikyti pasaulinę iniciatyvą pripažinti pergalę prieš nacizmą Antrojo pasaulinio karo metais".

  Rusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad kai kurios Europos šalys bando perrašyti istoriją. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gruodžio viduryje pareiškė, kad jos, ypač Lenkija, sudarė sąmokslą su fašistine Vokietija, Rusija turi šių derybų patvirtinančius dokumentus. Anot Rusijos politikų, Europa nėra pasirengusi pripažinti šios savo istorijos dalies. Pasak Federacijos tarybos pirmininkės Valentinos Matvijenko, to negalima ignoruoti.

  Pranešime Federalinei asamblėjai Putinas teigė, kad Rusijos Federacija privalo užtikrinti, kad tiesa apie Didįjį Tėvynės karą būtų išsaugota, ir atsispirti bandymams suklastoti jo istoriją.

  Dar šia tema

  "Smerkti už ketinimą yra keista". Maskva apgynė įgaliojimus ETPA
  Ekspertas: Baltijos šalys nori lygybės ETPA, bet tik ne pinigų klausimu
  ETPA vadovas nori susirinkti prie vieno stalo Rusiją, Baltijos šalis, Gruziją ir Ukrainą
  Kryme įvertino ETPA rezoliuciją su pretenzijomis Rusijai
  Tegai:
  Baltijos šalys, Antrasis pasaulinis karas, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos