10:36 2021 Gegužės 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2005
 • RUB89.7964
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Organizacija ketina sustabdyti tolesnę Astravo AE plėtrą arba siekti, kad atominei elektrinei būtų parinkta kita, "saugi" vieta

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Lietuvoje atsirado nauja visuomeninės organizacija "Sąjūdis prieš Astravo AE". Apie tai pranešama organizacijos socialiniame tinkle "Facebook".

  Tarp organizacijos steigėjų - profesorius Vytautas Landsbergis, europarlamentaras Petras Auštrevičius, Seimo nariai Žygimantas Pavilionis ir Virgilijus Poderys, signataras Raimundas Lopata, LiJOT prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas, buvęs užsienio reikalų ministras, diplomatas Petras Vaitiekūnas ir kiti.

  Pasak steigėjų, organizacija sieks, kad Lietuva ir ES imtųsi visų diplomatinių ir politinių priemonių atominės elektrinės saugumui užtikrinti, o Astravo AE elektros energija nepatektų į ES rinką.

  Nepaisant to, jog pirmąjį Astravo atominės elektrinės reaktorių planuojama atidaryti jau šiemet, organizacija ketina sustabdyti tolesnę Astravo AE plėtrą arba siekti, kad atominei elektrinei būtų parinkta kita, "saugi" vieta.

  Tikimasi, kad pirmasis organizacijos susirinkimas įvyks vasario 15 dieną Lietuvos Seime.

  Lietuvos ir Baltarusijos konfliktas dėl atominės elektrinės

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma netoli Astravo, Gardino srityje, 50 kilometrų nuo Vilniaus.  Vilnius nuo pat pradžių priešinosi atominės elektrinės projektui, tačiau kuo arčiau jos paleidimo data, tuo griežtesnė tampa Lietuvos valdžios retorika.

  Valdininkai ir politikai kaltina Minską "nesaugios atominės elektrinės" statyba, nepaisant to, kad į objektą reguliariai atvyksta ekspertai, įskaitant TATENA, ir stebi darbų eigą. Lietuvoje buvo priimtas įstatymas, draudžiantis Baltarusijos AE energiją Lietuvos rinkoje.

  Minskas griežtus Vilniaus pareiškimus ir išpuolius laiko nepagrįstais ir politiškai motyvuotais.

  Tuo tarpu daugelis ekspertų mano, kad agresyvus Lietuvos elgesys branduolinės energetikos objekto atžvilgiu pirmiausia pakenks pačiai Lietuvai. Kaip komentare "Sputnik Lietuva" pareiškė Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius, toks Vilniaus elgesys gali palikti Lietuvos uostus be taip trokštamo tranzito, o tai reiškia ir be pinigų įplaukų.

  Dar šia tema

  Ritualiniai "aktyvistų" šokiai aplink Astravo AE
  Linkevičius: panika dėl Astravo AE gali pakenkti investicijoms Lietuvoje
  Ekspertas: pozicija Astravo AE atžvilgiu pakenks Lietuvai ten, kur ji pati nesitiki
  Tegai:
  Astravas, Lietuva

  Svarbiausios temos