10:29 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teigia, kad dabar galiojantis teisinis reguliavimas ir taip leidžia užtikrinti valstybės paramos teikimą asmenims, gaunantiems mažas pensijas

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Vyriausybė nepritarė siūlymui vienišiems pensininkams mokėti 42 eurų vienišų asmenų išmokas. Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Praėjusių metų lapkričio mėn. tokią paramos sistemą nustatančiam įstatymo projektui po pateikimo buvo pritarta Seime. Analogiška priemonė įrašyta ir Vyriausybės programoje, tačiau nepaisant to, trečiadienį Vyriausybės posėdyje įstatymo projektas buvo atmestas.

  "Apgailestauju, jog valdantieji neišlaikė padorumo egzamino. Vyriausybės programoje aiškiai įsirašę pažadą sukurti nediskriminuojančią paramos vienišiems senjorams sistemą, šiandien ministrai lengva ranka ją atmeta. Priėmus mūsų siūlymą būtų ištaisyta klaida ir būtų išvengiama nelygaus vienišų vyresnio amžiaus žmonių traktavimo, nes našliai dabar gauna pensiją, o nesudarę santuokos arba išsiskyrę negauna nieko", – teigė konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savo atsiliepime teigia, kad dabar galiojantis teisinis reguliavimas ir taip leidžia užtikrinti objektyvų valstybės paramos teikimą asmenims, gaunantiems mažas pensijas, nesvarbu, ar asmuo yra vienišas, ar ne. Tačiau augantis vyresnio amžiaus asmenų skurdo lygis aiškiai signalizuoja, jog sistema veikia blogai.

  Kasčiūnas pažadėjo įtikinti valdančiosios koalicijos Seimo narius, kad augančio pensininkų skurdo problemą būtina išspręsti.

  Lietuvoje pensininkai yra viena pažeidžiamiausių socialinių grupių.  "Eurostat" duomenimis, Lietuva pirmauja ES pagal pensininkų skurdo lygio augimą. Nuo 2015 metų pensininkų skurdo lygis mūsų šalyje išaugo nuo 27,6 iki 41,7 proc. Taigi Lietuvoje pensininkų skurdo lygis yra beveik 3 kartus didesnis nei ES vidurkis – 14,9 proc.

  Dar šia tema

  Dauguma Lietuvos gyventojų mano, kad šalies ekonominė padėtis pablogėjo
  Didžiojoje Britanijoje, slaugos namuose, pensininkė užsisakė striptizo šokėją
  Lietuvos pensininkai dažniau nei latviai ir estai skiepijasi nuo gripo
  Vokiečių kardiologai išvardijo netikėtus artėjančio širdies smūgio simptomus
  Tegai:
  vyriausybė, pensininkai

  Svarbiausios temos