11:30 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pažymėjo, kad yra politinių nesutarimų santykiuose su Baltarusija, tačiau išreiškė įsitikinimą, kad tai nėra kliūtis tęsti šalių dialogą

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras susitiko su lietuvių diasporos atstovais Lietuvos kultūros, švietimo ir informacijos centre Rimdžiūnų miestelyje Astravo rajone, praneša "Belta".

  Встреча Линаса Линкявичюса с Владимиром Макеем в Белоруссии, 3 февраля 2020 года
  Lino Linkevičiaus ir Vladimiro Makėjaus susitikimas Baltarusijoje.

  Linkevičiaus teigimu, esame kaimynai ir turėtume bendrauti, kalbėtis, gerbdami vienas kitą, galvodami apie ateitį, nors ir turėdami politinių skirtumų, kurie taip pat nėra paslaptis. Tačiau tai, pasak jo, ne problema. Turėtume apie tai kalbėti atvirai, kaip ir dera kaimynams.

  Встреча Линаса Линкявичюса с Владимиром Макеем в Белоруссии, 3 февраля 2020 года
  Lino Linkevičiaus ir Vladimiro Makėjaus susitikimas Baltarusijoje.

  Anot jo, Lietuva yra suinteresuota palaikyti ryšius su Baltarusijos diaspora. 

  Lietuvos užsienio reikalų ministras minėjo, kad šiais metais Lietuva mini svarbią istorinę sukaktį - 30-ąsias nepriklausomybės atkūrimo metines.

  "Žvelgiant į nueitą kelią, verta pagalvoti, kas nutiko, kad ne taip, kaip elgsimės ateityje, kur eisime", — sakė jis. "Visi šie planai pirmiausia priklauso nuo taikios ateities, kad pasaulis būtų žemėje ir mūsų regioną, kad neliktų priešiškumo, bet būtų daugiau abipusio supratimo. Turime visas savo pastangas nukreipti į tai".

  Встреча Линаса Линкявичюса с Владимиром Макеем в Белоруссии, 3 февраля 2020 года
  Lino Linkevičiaus ir Vladimiro Makėjaus susitikimas Baltarusijoje

  Ministras padėkojo už galimybę apsilankyti Baltarusijoje ir patikino, kad nori konstruktyvaus dialogo visais klausimais.

  Kaip pranešama, vasario 4 dieną numatytas Minske numatytas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Lietuvos ir Baltarusijos užsienio reikalų agentūros vadovų susitikimas, po kurio bus padarytas bendras Vladimiro Makėjaus ir Lino Linkevičiaus pranešimas žiniasklaidai.

  Linkevičiaus vizitas buvo paskelbtas sausio pabaigoje, tačiau apie jo programą nebuvo pranešta.

  Kaip praneša URM spaudos tarnyba, ministras lankysis Baltarusijoje vasario 3-4 dienomis.

  Be to, antradienį Minske numatyti susitikimai su Baltarusijos valdžios atstovais. Tarp diskusijų temų yra Astravo AE, lietuvių bendruomenė, žmogaus teisės, ekonominis bendradarbiavimas ir kiti aktualūs klausimai.

  Dar šia tema

  Linkevičius: Lietuvos pozicija dėl Astravo AE neturi būti pernelyg radikali
  Linkevičius: panika dėl Astravo AE gali pakenkti investicijoms Lietuvoje
  Tegai:
  Linas Linkevičius, Lietuva

  Svarbiausios temos