04:34 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kelios šalys pasirašė deklaraciją, kurioje nesutiko su Asamblėjos sprendimu patvirtinti Rusijos delegacijos įgaliojimus

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) delegacijų nariai iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Gruzijos, Švedijos, Islandijos, JK, Moldovos, Slovakijos ir Lenkijos pasirašė deklaraciją, kurioje apgailestaujama, kad Asamblėja patvirtino Rusijos Federacijos įgaliojimus, pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Šį dokumentą išvardytos delegacijos pasirašė paskutinę ETPA žiemos sesijos dieną.

  Taip pat delegacijų nariai tikisi, kad Maskva "visapusiškai laikysis Europos žmogaus teisių konvencijos (EŽTK) sąlygų ir vykdys priimtų Parlamentinės Asamblėjos rezoliucijų".

  ETPA salė
  © Sputnik / Доминик Бутен

  Pirmąją sesijos dieną Lietuvos atstovas Emanuelis Zingeris užginčijo Rusijos delegacijos įgaliojimus. Jam pritarė mažiausiai 30 deputatų iš penkių nacionalinių delegacijų. Vėliau asamblėjoje įvyko balsavimas, kuriame parlamentarai patvirtino Rusijos delegacijos įgaliojimus.

  Be to, Rusijos delegacijos vadovas, Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Piotras Tolstojus, buvo paskirtas ETPA vicepirmininku.

  Rusijos valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis teigė, kad grupė "Baltic Plus" liko mažumoje su savo rusofobija.

  2019 metų vasarą ETPA visiškai patvirtino Rusijos delegacijos įgaliojimus, kurių ji neteko dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą nuo 2014 metų. Iš pradžių Rusija liovėsi prašyti akredituoti savo atstovus, o nuo 2017 metų visiškai mokėti įmokas organizacijai, reikalaudama visiškai atkurti įgaliojimus.

  Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pažymėjo, kad Baltijos šalys, Lenkija, Gruzija ir Ukraina traukia ETPA į praeitį. Jo manymu, šios valstybės nori gyventi kieno nors sąskaita ir nenori pasirūpinti savimi pačios.

  Interviu "Sputnik Lietuva" politikos analitikas ir žurnalistas Jurijus Svetovas pažymėjo, kad Europos politikai jau pavargo nuo Baltijos šalių ir Ukrainos isterijos, nes pasaulyje yra rimtesnių problemų. Be to, jis pridūrė, kad Rusija į ETPA biudžetą įneša daugiau pinigų nei valstybės, kurios piktinasi jos buvimu.

  Dar šia tema

  ETPA vadovas nori susirinkti prie vieno stalo Rusiją, Baltijos šalis, Gruziją ir Ukrainą
  Ekspertas: kol kas Rusija neturi apie ką kalbėti ETPA su "Baltic Plus" grupe
  "Baltic Plus" atsisakė pasirašyti ETPA Antrojo pasaulinio karo deklaraciją
  Tegai:
  Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Lietuva

  Svarbiausios temos