19:15 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot TS-LKD atstovų, praėjusių metų lapkritį konservatoriai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus sprendimo skirti naują Lietuvos pašto valdybą

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Konservatoriai renka parašus dėl skubaus Ekonomikos komiteto posėdžio sušaukimo, rašoma TS LKD "Facebook"  puslapyje.

  "Jame kviesime ministrą paaiškinti, kokius sprendimus per šį laiko periodą priėmė Lietuvos pašto valdyba, kaip nuo to gali nukentėti Lietuvos žmonės" — rašoma paskelbtame pranešime.

  Anot TS-LKD atstovų, praėjusių metų lapkritį konservatoriai Dainius Kreivys, Ingrida Šimonytė, Andrius Navickas ir Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus sprendimo skirti naują Lietuvos pašto valdybą. Šių metų sausį prokuratūra atsakė, kad Narkevičius skyrimu pažeidė įstatymus, o visi naujos valdybos priimti sprendimai yra neteisėti.

  "Buvo akivaizdu, kad šie grubūs  Narkevičiaus veiksmai priiminėjami siekiant išpildyti savų politinius užsakymus. Šiandien prokuratūra paaiškino, kad ministras veikė neteisėtai. Faktas, kad gyvename teisinėje valstybėje, ministrui nė motais. Virš  Narkevičaus galvos ima kauptis labai pilki debesys, kuriuos jis pats prisišaukė", — sako Dainius Kreivys.

  Narkevičiaus klausimas

  Anksčiau opozicija jau reikalavo Narkevičiaus atsistatydinimo. Jis buvo pakviestas į posėdį pasiaiškinti dėl neseniai įvykusių skandalų, iš kurių vienas buvo susijęs su egzotiška kelione į Abu Dabį už valstybės lėšas.

  Be to, Narkevičius buvo kaltinamas tuo, kad atleido iš nepriklausomų narių sudarytą "Lietuvos pašto" valdybą ir ją pakeitė daugiausia Susisiekimo ministerijos atstovai — ministerijos darbuotojai bei ministerijai pavaldaus Lietuvos radijo ir televizijos centro vadovas Remigijus Šeris.

  Susisiekimo ministras sulaukė kritikos ir dėl pinigų skirstymo keliams asfaltuoti. Papildomų lėšų keliams sulaukė Narkevičiaus rinkimų apygarda bei gatvė, kurioje gyvena premjeras.

  Anksčiau Nausėda keletą kartų susisiekimo ministrą ragino trauktis iš pareigų. Tą dieną Skvernelis pažadėjo kitą savaitę išspręsti susisiekimo ministro atsistatydinimo klausimą. 

  Pagal Vyriausybės įstatymą, prezidentas ministrus atleidžia premjero teikimu. Verta paminėti, kad konsultuotis su koalicija ministras neprivalo.

  Dar šia tema

  Skvernelis nemato teisinio pagrindo Narkevičiaus atsistatydinimui
  Skvernelis pažadėjo išspręsti Narkevičiaus atsistatydinimo klausimą
  Skvernelis: Narkevičiaus klausimą sausį spręs koalicijos taryba
  Narkevičius lieka — ar Nausėda turi ką priešpastatyti valdančiajai daugumai?
  Tegai:
  Lietuvos paštas, Jaroslavas Narkevičius, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)

  Svarbiausios temos