21:31 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau pasklido informacija, kad Baltarusijos gynybos ministerija derasi dėl NATO mokymo centro Baltarusijoje dislokavimo vykdant programą "Partnerystė taikos labui"

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Baltarusijos gynybos ministerija paneigia informaciją apie planus respublikoje įkurti NATO mokymo centrą, pranešė žinybos spaudos tarnyba.

  Anksčiau pasklido informacija, kad Baltarusijos gynybos ministerija derasi dėl NATO mokymo centro Baltarusijoje dislokavimo vykdant programą "Partnerystė taikos labui".

  "Paskleista informacija apie vykstančias derybas dėl NATO mokymo centro įsteigimo Baltarusijos teritorijoje neatitinka tikrovės", — teigiama Baltarusijos gynybos ministerijos pranešime.

  Anksčiau Baltarusiją aplankė JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas. Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus sakė, kad Baltarusijos ir NATO bloko bendradarbiavimo perspektyvos buvo aptartos valstybės sekretoriaus vizito Minske metu.

  2019 metų spalio mėnesį Baltarusijos užsienio reikalų viceministras Andrejus Dapkiūnas pareiškė, kad šalis yra pasirengusi konstruktyviam dialogui ir bendradarbiavimui su NATO abipusiai pagarbiais ir lygiais pagrindais.

  Jis taip pat pabrėžė laipsnišką Baltarusijos ir NATO santykių gerinimo tendenciją.

  Tuo tarpu Minskas išreiškė susirūpinimą dėl NATO ir JAV aktyvavimo prie jos sienų, nors tuo metu Gynybos ministerijai vadovavęs Andrejus Ravkovas teigė, kad Baltarusija to nematė kaip tiesioginę karinę grėsmę. Gruodžio pradžioje Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas paskelbė, kad Minskas yra pasirengęs pratyboms su NATO, kai aljansas suprato strateginę respublikos partnerystę su Rusijos Federacija.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva jau aštuonerius metus sistemingai gadina santykius su Baltarusija
  JAV pasirengusios aprūpinti Baltarusiją nafta "šimtu procentų"
  Linkevičius apie politinius nesutarimus su Baltarusija: tai ne problema, turime kalbėtis
  Tegai:
  NATO, Baltarusija

  Svarbiausios temos