00:43 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (426)

  Vilnius ne pirmą mėnesį vykdo kampaniją prieš atominę elektrinę Baltarusijoje, plačiąja prasme tai vyksta dėl prieštaravimų su Rusija, mano politologas Semionas Uralovas

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Tarp Lietuvoje įsteigto Sąjūdžio prieš Astravo atominę elektrinę (AE) steigėjų neatsitiktinai yra toks autoritetingas asmuo Lietuvoje kaip Vytautas Landsbergis — jis padės priversti Latviją užimti tam tikrą poziciją Baltarusijos AE atžvilgiu, interviu Sputnik Lietuva pasakė portalo "SONAR 2050" vyriausiasis redaktorius, politologas Semionas Uralovas.

  Lietuvoje sukurtas "Sąjudis prieš Astravo AE" dalyvaujant buvusiam Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui, "Lietuvos demokratijos patriarchui" Vytautui Landsbergiui, europarlamentarui Petrui Auštrevičiui, Seimo deputatams Žygimantui Pavilioniui ir Virgilijui Poderiui, buvusiam užsienio reikalų ministrui Petrui Vaitiekūnui ir kitiems šalies politikos ir visuomenės veikėjams.

  Pirmasis susitikimas numatytas vasario viduryje. Organizacijos tikslas — pasiekti, kad elektra iš Baltarusijos AE nepatektų į ES rinką.

  Politologas Semionas Uralovas pažymėjo, kad Lietuvos politinis elitas, naudodamas naują judėjimą prieš Baltarusijos AE, siekia strateginių ir geopolitinių tikslų — maksimaliai paaštrinti prieštaravimus regione ir daryti spaudimą tiems taškams, kur yra prieštaravimų su Rusija.

  "Mes gi suprantame, kad Baltarusijos AE — tai pirmiausia spaudimas Rusijai sąjunginių Rusijos ir Baltarusijos santykių kontekste. <...> Baltarusijos AE yra vienas iš tokių taškų. Manau, kad kitas žingsnis ir kodėl reikalingas būtent  visuomenės judėjimas — tai spaudimas Latvijai, nes Latvijos elitas manė, kad pasinaudos Lietuvos ir Baltarusijos prieštaravimais ir, be kita ko, pirks elektrą. Galbūt vėliau ją ir parduos kitiems", — pareiškė jis.

  Uralovas pridūrė, kad toks autoritetingas asmuo Lietuvoje kaip Landsbergis yra reikalingas tam, kad pradėtų kampaniją, skirtą priversti Latviją užimti tam tikrą poziciją Baltarusijos AE atžvilgiu.

  Lietuvos ir Baltarusijos konfliktas dėl atominės elektrinės

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma netoli Astravo, Gardino srityje, 50 kilometrų nuo Vilniaus.  Vilnius iš pat pradžių priešinosi atominės elektrinės projektui, tačiau kuo arčiau jos paleidimo data, tuo griežtesnė tampa Lietuvos valdžios retorika.

  Valdininkai ir politikai kaltina Minską "nesaugios atominės elektrinės" statyba, nepaisant to, kad į objektą reguliariai atvyksta ekspertai, tame tarpe TATENA, ir stebi darbų eigą. Lietuvoje buvo priimtas įstatymas, draudžiantis Baltarusijos AE energiją Lietuvos rinkoje.

  Minskas griežtus Vilniaus pareiškimus ir išpuolius laiko nepagrįstais ir politiškai motyvuotais.

  Tuo tarpu daugelis ekspertų mano, kad agresyvus Lietuvos elgesys branduolinės energetikos objekto atžvilgiu pirmiausia pakenks pačiai Lietuvai. Kaip komentare Sputnik Lietuva pareiškė Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius, toks Vilniaus elgesys gali palikti Lietuvos uostus be taip trokštamo tranzito, o tai reiškia ir be pinigų įplaukų.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (426)

  Dar šia tema

  Ekspertas: pozicija Astravo AE atžvilgiu pakenks Lietuvai ten, kur ji pati nesitiki
  Linkevičius: panika dėl Astravo AE gali pakenkti investicijoms Lietuvoje
  Ritualiniai "aktyvistų" šokiai aplink Astravo AE
  Tegai:
  Rusija, Latvija, Lietuva, Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos