05:48 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (493)

  Užsienio reikalų ministras pakartojo teiginius, kad Astravo AE yra tariamai Rusijos geopolitinis projektas

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad statomos Astravo atominės elektrinės (AE) tikslas yra toliau kontroliuoti Lietuvą sovietiniame elektros "Brell" žiede. Tokį požiūrį trečiadienį išsakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, praneša naujienų agentūra TASS.

  "Tai yra Rusijos projektas, "Rosatom" technologijos, jų paskolos, jų pinigai. Ganėtinai jų tikslas yra laikyti mus toliau kontroliuojamus tame elektros žiede, kuris yra iš operatoriaus iš Rusijos" — sakė jis.

  Užsienio reikalų ministras pakartojo teiginius, kad Astravo AE yra tariamai Rusijos geopolitinis projektas.

  Šiuo metu Lietuva įgyvendina savo elektros tinklų su Vakarų Europa sinchronizacijos projektą (planuojama baigti iki 2025 metų). Tuo pačiu metu bus vykdoma desinchronizacija, tai yra, jų atsijungimas nuo Baltarusijos, Rusijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos vieningos energetikos sistemos (BRELL).

  Lietuva įspėjo, kad nepirks Astravo AE pagamintos elektros ir neleis per savo tinklus patekti į kitas šalis.

  Lietuvos ir Baltarusijos konfliktas dėl atominės elektrinės

  Iš pat pradžių Vilnius priešinosi atominės elektrinės projektui Baltarusijoje, tačiau kuo arčiau paleidimo data, tuo griežtesnė yra Lietuvos valdžios retorika. Valstybės pareigūnai ir politikai kaltina Minską statant "nesaugią atominę elektrinę", nepaisant to, kad ekspertai, įskaitant TATENA, reguliariai atvyksta į objektą ir stebi darbo eigą.

  Be to, ne taip seniai Lietuvoje buvo priimtas įstatymas, draudžiantis Baltarusijos AE energiją Lietuvos rinkoje. Daugelis ekspertų mano, kad agresyvus Lietuvos elgesys branduolinės energetikos objekto atžvilgiu pirmiausia kenkia pačiai Lietuvai.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (493)

  Dar šia tema

  Lietuvoje įsteigtas Sąjūdis prieš Astravo atominę elektrinę
  Politologas: Lietuva bando priversti Latviją palaikyti poziciją dėl Astravo AE
  Ekspertas: ES neskirs Lietuvai pinigų visiškam Astravo AE energijos blokavimui
  Tegai:
  Rusija, Astravo AE

  Svarbiausios temos