20:14 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, vyriausybės vadovas pabrėžė, kad didėjantis Lietuvos gynybos biudžetas leidžia vis daugiau lėšų skirti kariniams įsigijimams iš JAV

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Lietuva suinteresuota stiprinti bendradarbiavimą su JAV energetikos srityje, pareiškė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitikime su naujuoju JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu Gilchristu, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Trečiadienį vykusiame susitikime Skvernelis ir Gilchristas aptarė bendradarbiavimą  saugumo,  gynybos ir kitose srityse bei tolesnį partnerystės stiprinimą.

  Susitikime Skvernelis akcentavo, kad  tolesnis Lietuvos ir JAV santykių stiprinimas – Vyriausybės prioritetas.

  "Esame sąjungininkai ir strateginiai partneriai, todėl svarbu šią partnerystę, labai naudingą ir regionui, ir Jungtinėms Valstijoms, toliau visapusiškai stiprinti. Manau, kad santykius svarbu gilinti ne tik tradicinėse saugumo ir gynybos, bet ir energetikos, verslo, inovacijų, transporto ir kitose srityse", – sakė premjeras.  

  Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad didėjantis Lietuvos gynybos biudžetas leidžia vis daugiau lėšų skirti kariniams įsigijimams iš JAV. Premjeras akcentavo, kad Lietuva gynybai skiria 2 procentus BVP, o šios lėšos leidžia efektyviai modernizuoti šalies ginkluotąsias pajėgas.

  Pasak premjero, Lietuva suinteresuota stiprinti bendradarbiavimą energetikos srityje ir pasirengusi pereiti nuo vienetinių suskystintų gamtinių dujų  siuntų pirkimo prie gilesnio bendradarbiavimo.

  Anksčiau Skvernelis pareiškė, kad valstybė pasirengusi pereiti nuo vienetinių suskystintų gamtinių dujų (SGD) siuntų pirkimo prie gilesnio bendradarbiavimo bei domisi visomis suskystintų dujų tiekimo iš JAV galimybėmis.

  Nuo praėjusio pavasario Klaipėdos SGD terminalas aktyviai priėmė krovinius iš Rusijos. Paskutinį kartą tanklaivis rusišką kurą į Lietuvą pristatė sausio pabaigoje, ši partija tapo ketvirtąja per mėnesį. Reaguojant į tai, vasario pradžioje VSD ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamentas pristatė ataskaitą, kurioje teigiama, kad SGD importas iš Rusijos per Klaipėdos terminalą kelia "grėsmę" Lietuvos energetiniam nepriklausomumui.

  Kaip pažymėjo Rusijos Nacionalinio energetinio saugumo fondo Analitikos skyriaus vedėjas Aleksandras Pasečnikas, pirkdama brangias JAV SGD, Lietuva gali neigiamai paveikti savo ekonomiką.

  Dar šia tema

  Pakluskite mums, bet duokite tranzito. Ko Linkevičius važiavo į Minską
  Specialiosios tarnybos liko nepatenkintos pernelyg patraukliomis Rusijos SGD
  "Novatek" dalyvavimas Lietuvos dujų rinkoje nekelia pavojaus nacionaliniam saugumui
  "Klaipėdos nafta" teiks SGD terminalo operatorės paslaugas Brazilijoje
  Tegai:
  JAV, SGD, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos