07:06 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV ambasadorių Trampas paskyrė praėjusiais metais. Artimiausiu metu jis susitiks su valdininkais, visuomenės nariais ir verslininkais

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda priėmė JAV ambasadoriaus Roberto Gilchristo skiriamuosius raštus, pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Susitikimo metu prezidentas su Amerikos ambasadoriumi aptarė dvišalius politinius ir ekonominius santykius.

  Nausėda pažymėjo, kad svarbu plėtoti Lietuvos ir Amerikos bendradarbiavimą saugumo srityje ir padėkojo JAV už paramą stiprinant Baltijos šalių gynybinius pajėgumus.

  Prezidentas taip pat paragino Vašingtoną investuoti į Lietuvą. Be to, Nausėda pakvietė Amerikos ambasadą aktyviai dalyvauti kultūriniame šalies gyvenime, minint Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus.

  Президент Литвы Гитанас Науседа принял верительные грамоты посла США Роберта Гилкриста, 4 февраля 2020 года
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda priėmė JAV ambasadoriaus Roberto Gilchristo skiriamuosius raštus 2020 metų vasario 4 diena

  Amerikos ambasados ​​Lietuvoje spaudos tarnyba pažymėjo, kad eidamas Šiaurės ir Baltijos šalių valstybės departamento direktoriaus pareigas ir JAV ambasadų Estijoje ir Švedijoje misijos vadovo pavaduotoju, Gilchristas jau susipažino su Baltijos regionu.

  Gilchristas praėjusių metų liepą ambasadoriumi Lietuvoje buvo paskirtas prezidento Donaldo Trampo, o gruodžio pabaigoje jo kandidatūrą patvirtino Senatas. Per kitas kelias savaites jis numatė susitikimus su Lietuvos vyriausybės valdininkais, diplomatiniu korpusu, pilietinės visuomenės atstovais, nevyriausybinėmis organizacijomis ir vietos verslininkais, taip pat su 500 Amerikos karių, dislokuotų Pabradėje.

  Президент Литвы Гитанас Науседа принял верительные грамоты посла США Роберта Гилкриста, 4 февраля 2020 года
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda priėmė JAV ambasadoriaus Roberto Gilchristo skiriamuosius raštus 2020 metų vasario 4 diena

  Su naujuoju ambasadoriumi susitiko ir Lietuvos ministrų kabineto vadovas Saulius Skvernelis. Jis pažymėjo, kad padidinus Lietuvos gynybos biudžetą galima padidinti karinius pirkimus iš JAV. Jis taip pat padėkojo ambasadoriui už JAV pastangas stiprinti saugumą Baltijos regione ir priminė, kad reikia užmegzti stiprų transatlantinį ryšį.

  Nausėda taip pat priėmė Graikijos ambasadorių Dimitrios Xenitellį ir San Marino Respublikos ambasadorės Silvios Berti skiriamuosius raštus.

  Susitikime su Graikijos ambasadoriumi aptarti dvišaliai santykiai ir galimybės stiprinti politinius ir ekonominius ryšius. Be to, prezidentas ir ambasadorius aptarė šalių įsipareigojimus kovoti su klimato kaita ir bendradarbiavimą su Britanija po "Brexit".

  Nausėda taip pat pakvietė naujai išrinktą Graikijos prezidentę Kateriną Sakellaropoulou apsilankyti Lietuvoje.

  Susitikime su San Marino ambasadore prezidentas išreiškė viltį stiprinti politinius ir ekonominius ryšius su šalimi.

  Prezidentas pakvietė San Marino politikus ir verslininkus atvykti į tarptautines verslo konferencijas Lietuvoje ir sužinoti daugiau apie ekonomikos plėtros galimybes.

  Dar šia tema

  Aistros dėl Narkevičiaus: konservatoriai žada sušaukti Ekonomikos komiteto posėdį
  Pakluskite mums, bet duokite tranzito. Ko Linkevičius važiavo į Minską
  Tegai:
  gynyba, susitikimas, JAV, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos