01:00 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Opozicinės frakcijos atstovas siūlo Seimui prijungti Kultūros komitetą prie Švietimo ir mokslo komiteto, nes buvo įsteigtas tik neradusiam pagal turimas agronomo kompetencijas sau tinkamos vietos Karbauskiui

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Bronislovas Matelis registravo Seimo Statuto pataisą, pagal kurią Seimo Kultūros komitetas būtų prijungtas prie šiuo metu veikiančio Švietimo ir mokslo komiteto, rašo Seimo spaudo starnyba.

  Matelis tokį pasiūlymą argumentuoja tuo, kad valstybės kultūros politikoje jokio proveržio neįvyko, profesionalusis menas buvo visiškai pamirštas.

  "2016 metų Seimo kadencijos pradžioje Kultūros komitetas buvo įsteigtas siekiant sukurti atskirą poziciją valdančiosios daugumos lyderiui, neradusiam pagal turimas agronomo kompetencijas sau tinkamos vietos", — tvirtina Matelis

  Jo teigimu, po daugiau nei trejų metų galima konstatuoti, kad atskiro Kultūros komiteto sukūrimas buvo klaida. Konservatorius tikina, kad komiteto vadovui nepavyko pasiekti reformų šioje srityje proveržio, veikdamas atskirai nuo mokslo ir švietimo politikos, Kultūros komitetas neatliko jokių reikšmingų darbų, buvo pasyvus, o jo vadovas nuo kadencijos pradžios neapsilankė nė viename profesionalios kultūros renginyje, neteikė reikiamo dėmesio nei permainoms, nei finansavimui.

  "Tai, kad dabartinis Kultūros komiteto pirmininkas traukiasi iš šių pareigų, irgi yra ženklas, jog komitetų sujungimas buvo klaida. Be to, pažadėjus pasitraukti Kultūros komiteto pirmininkui, nebelieka būtinybės toliau turėti ši komitetą atskirą, nes jis buvo įkurtas specialiai vieno žmogaus prašymu", —pabrėžia Matelis.

  Seimo pranešime žiniasklaidai pabrėžiama, kad Kultūros komiteto prijungimas prie Švietimo ir mokslo komiteto padėtų sutaupyti lėšų biuro išlaikymui, nebereiktų mokėti padidinto atlyginimo komiteto pirmininkui ir jo pavaduotojui.

  Juknevičienė didžiausia grėsme Lietuvos saugumui laiko Karbauskį ir Skvernelį >>

  Praeitos savaitės pabaigoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis paskelbė traukiantis iš LVŽS frakcijos pirminininko bei iš Kultūros komiteto vadovo pareigų. Politikas ketina imtis aktyvios priešrinkiminės veiklos. Šį rudenį Lietuvoje vyks Seimo rinkimai. Visos politinės partijos suaktyvino savo veiklą, o valdančiąją koaliciją daugiausiai puola "Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) ir Socialdemokratų partija.

  Dar šia tema

  Kas Lietuvoje gražiausias, ir mieliausias ir meiliausias? Naujieji reitingai stebina
  Rinkimai artėja — kodėl skęsta "valstiečiai" ir kyla konservatoriai?
  Lietuviai išjuokė Skvernelio reakciją į neįregistruotą prekės ženklą "Tėvynės labui"
  Tegai:
  Seimas, Kultūros komitetas, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos