17:30 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Taip pat Seime inicijuojamas specialiosios tyrimų komisijos, skirtos įvertinti, ar Grybauskaitė iš tiesų mokėsi KGB mokykloje, sudarymas

  VILNIUS, vasario 5 – Sputnik. Seimo narys Naglis Puteikis ketina surengti Seime spaudos konferenciją, kurios metu bus paviešinti naujausi įrodymai apie galimą prezidentės Dalios Grybauskaitės mokslą KGB mokykloje. Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Kaip skelbiama Puteikio pranešime, viešai prabilusių liudytojų teigimu, Grybauskaitė praėjusiais metais pati asmeniškai jiems prasitarė, kad mokėsi KGB mokykloje.

  Seimo narys atkreipė dėmesį į tai, kad Prezidento rinkimų įstatymas įpareigoja kandidatus dar iki įregistravimo pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai duomenis apie savo mokslus SSRS ar buvusių sovietinių respublikų NKVD, NKGB, MGB, KGB mokyklose.

  "Nuslėpdama šią aplinkybę nuo VRK ir visuomenės, kai du kartus kandidatavo prezidento rinkimuose, Prezidentė galimai padarė esminį Prezidento rinkimų įstatymų pažeidimą", - teigia politikas.

  Spaudos konferencija vyks vasario 6 dieną, ketvirtadienį, 11 val. Jos metu bus pranešta ir apie tai, kad Seime inicijuojamas specialiosios tyrimų komisijos sudarymas.

  Komisija turės nustatyti visas su šiuo naujausiu liudijimu susijusias aplinkybes ir įvertinti, ar Grybauskaitė iš tiesų mokėsi KGB mokykloje. Liudyti specialiajai Seimo komisijai bus kviečiama ir pati buvusi šalies vadovė, taip pat jos prisipažinimą girdėję bei jį paviešinti visuomenei sutikę asmenys.

  Spaudos konferencijoje dalyvaus Seimo narys, specialiosios tyrimų komisijos sudarymo iniciatorius Puteikis ir jo patarėja Rūta Janutienė.

  Dar šia tema

  Politologas: Masiulis skęsta ir nori "nuskandinti" Grybauskaitę
  Grybauskaitei pasiūlyta vieta Briuselyje. Bet ne ES
  SBU atsargos pulkininkas palygino Grybauskaitę su jūrų kiaulyte
  Didžiosios Dalios nuosprendis. Grybauskaitė nepatenkinta Lietuvos prezidentu
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, KGB, Naglis Puteikis

  Svarbiausios temos