23:25 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak politiko, Briuselis turi įvertinti bendrovės pataisų savo programėlėse Rusijos Federacijos teritorijoje teisėtumą

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Europos Parlamento narys iš Lietuvos Petras Auštrevičius išsiuntė Europos Komisijai paklausimą apie tai, kad bendrovė "Apple" kai kuriuose savo programėlėse Krymą žymi Rusijos teritorija. Apie tai praneša "RT".

  Praėjusį rudenį "Apple" programėlėje "Orai" pradėjo žymėti Krymą kaip Rusijos teritoriją. Kaip paaiškino bendrovė, tai buvo padaryta vadovaujantis Rusijos įstatymais.

  Pasak bendrovės atstovo spaudai Trudžio Miulerio, "Apple" nepadarė jokių pakeitimų žemėlapiuose už Rusijos Federacijos ribų. Bendrovė taip pat pažymėjo, kad prieš priimdami tokį sprendimą jie ištyrė Amerikos ir tarptautinius įstatymus. Prieš pataisymus pusiasalio priklausomybė nebuvo nurodyta.

  "Šis žingsnis yra nepriimtinas ir gali sukelti pasikartojimą kitose nedemokratinius režimus turinčiose šalyse", — sakoma Auštrevičiaus kreipimesi į EK.

  Lietuvos politikas pasidomėjo, kokius Briuselis turi mechanizmus, kad darytų įtaką įmonėms, kurios "pažeidžia ES ir tarptautinės teisės normas", kaip "su "Apple" atveju Rusijoje", kai laikomasi "abejotinų trečiosios šalies įstatymų".

  Šviesiojo Kristaus Prisikėlimo bažnyčia Kryme
  © Sputnik / Александр Андреев

  Klaidą su Krymo pažymėjimu Rusijos vartotojų žemėlapiuose ištaisė ne tik "Apple", bet ir "Google".

  Krymas su Rusija susijungė 2014 metų kovą, po to, kaip Ukrainoje įvyko valstybinis perversmas, o pusiasalyje buvo surengtas referendumas. Didžioji dauguma Krymo ir Sevastopolio gyventojų palaikė įstojimą į Rusiją.

  Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad balsavimas vyko visiškai laikantis tarptautinės teisės normų. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, pusiasalio priklausomybės klausimas uždarytas "visiems laikams".

  Dar šia tema

  Krymas Kijevo skirtas baudas už skrydžius į pusiasalį pavadino absurdu
  Kaljulaid atsisakė priimti Rusijos ambasados padovanotą Krymo vyną
  Kryme naujos sankcijos aiškinamos sumaištimi Europos Sąjungoje
  Kryme įvertino ETPA rezoliuciją su pretenzijomis Rusijai
  Tegai:
  europarlamentaras, Europos Komisija, Krymas, Rusija, Lietuva, Petras Auštrevičius

  Svarbiausios temos