21:02 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Opozicijos lyderis Julius Sabatauskas paragino kovoti už išnaudojamų žmonių teises, kitaip Lietuva rizikuoja atsilikti nuo Vakarų

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariai paragino atsitraukti nuo vyriausybės sprendimo atmesti jų pataisas, kurios apėmė baudų prostitutėms panaikinimą ir griežtesnes bausmes tiems, kurie naudojasi jų paslaugomis, pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  "Dabar žiūrėdami į statistiką matome, kad prostitucijoje išnaudojamų asmenų baudžiama 10 kartų daugiau negu paslaugų pirkėjų. Susidaro įspūdis, kad pastarųjų Lietuvoje beveik nėra, o prostitucijos paslaugų pasiūla yra tiesiog masinis reiškinys", — sakė opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

  Anot jo, prostitucija sudaiktina žmogų, o vyriausybė sako, kad "tai normalu". Sabatauskas kvietė ginti išnaudojamų žmonių teises, nes kitaip Lietuva rizikuoja atsilikti nuo Vakarų valstybių.

  Vyriausybės sprendimą taip pat sukritikavo Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos narė Dovilė Šakalienė, taip pat nevyriausybinių organizacijų, dirbančių siekiant apsaugoti žmogaus teises, atstovai.

  Šiuo metu už prostituciją taikoma administracinė atsakomybė — bauda siekia nuo 90 iki 140 eurų, o už pakartotinį pažeidimą — nuo 140 iki 300 eurų. Socialdemokratai pasiūlė kriminalizuoti intymiomis paslaugomis besinaudojančius žmones. Remiantis Švedijos praktika.

  Teisėsaugos institucijos pripažįsta, kad teisinė sistema Lietuvoje yra neveiksminga, nes prostitucija nemažėja, o žmonės, perkantys šias paslaugas, lieka nenubausti.

  Dar šia tema

  Politologas: partijos apsikeičia kandžiomis pastabomis Seimo rinkimų fone
  Puteikis siūlo Seimui ištirti "Grybauskaitės prisipažinimą" dėl mokslų KGB mokykloje
  Tegai:
  baudos, prostitucija, Lietuva

  Svarbiausios temos