13:57 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Politikos analitikas Jurijus Svetovas mano, kad Lietuvos parlamentarai kovoja su praeitimi ir elgiasi taip, tarsi šalyje nebūtų realių ir aktualių problemų

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Seimo nariai kovoja su praeitimi ir elgiasi taip, lyg Lietuva ir jos parlamentas neturėtų realių ir aktualių problemų, interviu Sputnik Lietuva sakė politologas ir žurnalistas Jurijus Svetovas, komentuodamas Naglio Puteikio ir Rūtos Janutienės prašymą Seimui ištirti galimus prezidentės Dalios Grybauskaitės mokslus KGB mokykloje.

  Ketvirtadienį Puteikis ir Janutienė Seime iniciavo steigti specialią komisiją ištirti galimą Dalios Grybauskaitės mokymasį KGB mokykloje Leningrade. Pasak jų, Grybauskaitė, nuslėpdama šį faktą, galėjo pažeisti Lietuvos prezidento rinikimų įstatymo nuostatas.

  "Man sunku suprasti šiuos aptarimus — ar jie nori už ką nors atkeršyti jai [Grybauskaitei]? Na, ji jau praeityje, jos karjera pasibaigė seniai po jos prezidentavimo ir viltis, kad bus naudinga kokiose nors pareigose EP, neišsipildė. Kam ji ten reikalinga? Jau yra kita politikų karta, galvoja apie ką kitą. Man labai sunku suprasti šių veiksmų prasmę, todėl galiu išreikšti tik nuostabą. Vaizdingai jie sako, kad, atsiprašau už tokį šiurkštų žodį, negyvą liūtą siaubingai mėgsta pulti ir kandžioti šakalai. Gal tai yra visos šios istorijos esmė?" — sakė jis.

  Ketvirtadienį Puteikis susirinkusiems pademonstravo ištrauką iš laidos garsaus žurnalisto Andriaus Tapino laidos "Laikykitės ten", kurioje buvo rodomas dokumentinio filmo apie buvusią Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę "Valstybės paslaptis" režisieriaus Donato Ulvydo interviu. Šioje laidoje režisierius pristatė filmą apie Grybauskaitę ir papasakojo apie jo kūrimo aplinkybes.

  Pasak spaudos konferencijos iniciatorių, Ulvydas šioje laidoje pats atskleidė, jog Grybauskaitė jam prisipažino, kad mokėsi KGB mokykloje. Puteikis tvirtina, jog nuslėpusi šį faktą prieš dalyvaudama prezidento rinkimuose Grybauskaitė pažeidė Prezidento rinkimų įstatymą.

  Tačiau Ulvydas dar trečiadienį Facebook pranešė, kad tame interviu susipainiojo ir "suplakė viską (gandus ir faktus) į vieną vietą".

  Bet Puteikis vistiek siekia specialios Seimo komisijos steigimo, nes, pasak jo, prezidento rinkimų įstatymo 3 straipsnis neturi senaties. Prezidento rinkimų įstatymas įpareigoja kandidatus dar iki įregistravimo pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai duomenis apie savo mokslus TSRS ar buvusių sovietinių respublikų NKVD, NKGB, MGB, KGB mokyklose.

  Dar šia tema

  Didžiosios Dalios nuosprendis. Grybauskaitė nepatenkinta Lietuvos prezidentu
  Lietuvos konservatoriai ir Dalia Grybauskaitė turės bėdų Niujorke
  SBU atsargos pulkininkas palygino Grybauskaitę su jūrų kiaulyte
  Tegai:
  Lietuva, Seimas, Naglis Puteikis, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos