16:19 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (321)

  Lietuvos parlamentaras sukritikavo Linkevičių už tai, kad tas "sukuria iliuziją" apie galimybę Astravo problemą spręsti palaikant dialogą su Rusijos ir Baltarusijos atstovais

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Seimo narys iš partijos "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) Žygimantas Pavilionis pareiškė, kad užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius turėtų atsistatydinti ir tuo "palengvinti užsienio politikos sugrįžimo į valstybės interesų kelią". Apie tai sakoma oficialioje konservatorių svetainėje.

  Lietuvos deputatas sukritikavo Lietuvos užsienio reikalų ministrą už tai, kad tas "sukuria iliuziją" apie galimybę Astravo problemą spręsti palaikant dialogą su Rusijos ir Baltarusijos atstovais.

  "Skirtingai nei teigia Linkevičius, Astravo atominė visada bus mums nesaugi, nes ji pastatyta netoli Lietuvos sienos ant tektoninio lūžio vietos. Linkevičiaus pastangos mums įteigti, kad savo pokalbiais su Lukašenkos režimu jis esmingai patobulins saugumą, tėra iliuzija, naudinga "Rosatom" ir Kremliaus interesams", — pareiškė Pavilionis.

  Anot parlamentaro, Linkevičius aktyviai bando įtikinti Lietuvos visuomenę, kad Astravo AE atžvilgiu buvo priimta daug klaidingų sprendimų, kurių pats jis nesugeba ištaisyti. Pavilionis priminė, kad dabartinis užsienio reikalų ministras eina savo pareigas daugiau nei septynerius metus, ir pavadino Baltarusijos atominę elektrinę "paminklu jo ir jo užsienio politikos bejėgystei".

  "Antro-ketvirto bloko statyba gali būti sustabdyta, tik jeigu ES šalys ir Ukraina solidarizuosis su Lietuvos pozicija dėl elektros nepirkimo, ir [Baltarusijos prezidentas] Lukašenka dėl to neturės lėšų naujoms statyboms. <…> Savo aiškią poziciją dėl ES solidarumo būtinumo yra išreiškę Lietuvos prezidentas bei Seimo Europos reikalų komitetas. Ministras Linkevičius, neaišku dėl kokių priežasčių, faktiškai ignoruoja šias jam privalomas vykdymui pozicijas — ES politikos nėra, o ministras Linkevičius tuo esmingai pažeidžia valstybės saugumo interesus", — pasipiktino konservatorius.

  Anksčiau Linkevičius pareiškė, kad Lietuva ir toliau sieks uždaryti Baltarusijos AE. Kartu jis pažymėjo, kad Vilniui "reikia aktyviausios sąjungininkų pagalbos Europos Sąjungoje ir JAV", nes Vilnius vienas negalės pasiekti objekto likvidavimo.

  Lietuva nuo pat projekto pradžios nebuvo patenkinta atominės elektrinės statybomis netoli Astravo. Objektas yra 50 kilometrų atstumu nuo Vilniaus. Būtent to nepatenkinta Lietuvos valdžia, kuri Astravo AE vadina "grėsme" nacionaliniam saugumui ir mano, kad stotis statoma pažeidžiant tarptautinius reikalavimus.

  Be to, Vilnius nepatenkintas, kad darbai atliekami padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Tuo pat metu kai kurie ekspertai pažymėjo, kad tikroji Lietuvos nepasitenkinimo priežastis gali būti ta, kad šalis liko be savo atominės elektrinės, kuri galėtų aprūpinti vartotojus pigia elektra.

  Minskas ne kartą pabrėžė, kad Astravo AE yra kuriama laikantis saugos standartų, ir nurodė konkrečius faktus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nekyla pavojus.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (321)

  Dar šia tema

  Politologas: Lietuva bando priversti Latviją palaikyti poziciją dėl Astravo AE
  Ekspertas: ES neskirs Lietuvai pinigų visiškam Astravo AE energijos blokavimui
  Baltarusija yra pasirengusi teikti Astravo AE elektrą Latvijai naujai nutiesta linija
  Linkevičius apie Astravo AE: jų tikslas yra mus toliau laikyti sovietiniame "Brell" žiede
  Tegai:
  Užsienio reikalų ministerija (URM), Linas Linkevičius, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija, Lietuva, Seimas, Žygimantas Pavilionis

  Svarbiausios temos