01:48 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (323)

  Vilnius bando peradresuoti klausimą dėl Baltarusijos AE Briuseliui, kad sumažintų Lietuvos vyriausybės patiriamą spaudimą, mano ekspertas Kirilas Koktyšas

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, jog vienas Vilnius negalės pasiekti Baltarusijos AE uždarymo, kad perdėtų šią problemą Briuseliui ar Vašingtonui, interviu Sputnik Lietuva pasakė Politikos ekspertų ir konsultantų asociacijos tarybos narys, Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto Politikos teorijos katedros docentas Kirilas Koktyšas.

  Lietuva ir toliau sieks statomos Baltarusijos atominės elektrinės (AE) uždarymo, pareiškė respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Tačiau jis mano, kad vienas Vilnius negalės pasiekti jos uždarymo.

  Anot ministro, "reikia aktyviausios sąjungininkų pagalbos Europos Sąjungoje ir JAV".

  Ekspertas Kirilas Koktyšas pažymėjo, kad ministro pareiškimas turi  privalomą charakterį, nes Linkevičius lankėsi Minske, kad pagerintų santykius, o ne ginčytis.

  "Sprendžiant iš visko, Lietuva sušvelnino savo poziciją. Todėl šis pareiškimas buvo padarytas siekiant sumažinti Lietuvos vyriausybės patiriamą spaudimą ir atsakomybę ir nukreipti tai į viršų", — pareiškė ekspertas.

  Pasak Koktyšo, Vilnius nori pakelti Baltarusijos AE klausimą į Briuselio lygį, o viskas kitas tada mažai jį rūpins.

  "Čia jau klausimas ne tas, kad spaudimas dėl atominės elektrinės didės ar taps kitu. Lietuva ir anksčiau kreipėsi į visus, į ką tik galima, todėl šį pareiškimą galima laikyti atsakomybės pašalinimu, kad už šį klausimą bus atsakingas Briuselis, gal, Vašingtonas", — pasakė jis.

  Lietuva nuo pat projekto pradžios nebuvo patenkinta atominės elektrinės statybomis netoli Astravo. Objektas yra 50 kilometrų atstumu nuo Vilniaus. Būtent to nepatenkinta Lietuvos valdžia, kuri Astravo AE vadina "grėsme" nacionaliniam saugumui ir mano, kad stotis statoma pažeidžiant tarptautinius reikalavimus.

  Be to, Vilnius nepatenkintas, kad darbai atliekami padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Tuo pat metu kai kurie ekspertai pažymėjo, kad tikroji Lietuvos nepasitenkinimo priežastis gali būti ta, kad šalis liko be savo atominės elektrinės, kuri galėtų aprūpinti vartotojus pigia elektra.

  Minskas ne kartą pabrėžė, kad Astravo AE yra kuriama laikantis saugos standartų, ir nurodė konkrečius faktus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nekyla pavojus.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (323)

  Dar šia tema

  Lietuva gali išleisti milijardą eurų pasirengimui galimai avarijai Astravo AE
  Ekspertas: situacijoje su Astravo AE Lietuva nori atkreipti į save dėmesį
  Landsbergis: Astravo AE — Kremliaus siekis "nubausti Lietuvą už nepriklausomybę"
  Ritualiniai "aktyvistų" šokiai aplink Astravo AE
  Ekspertas: ES neskirs Lietuvai pinigų visiškam Astravo AE energijos blokavimui
  Linkevičius: panika dėl Astravo AE gali pakenkti investicijoms Lietuvoje
  Baltarusija yra pasirengusi teikti Astravo AE elektrą Latvijai naujai nutiesta linija
  Ekspertas: Lietuva patyrė nesėkmę norėdama nuteikti ES prieš Astravo AE
  Linkevičius apie Astravo AE: jų tikslas yra mus toliau laikyti sovietiniame "Brell" žiede
  Tegai:
  Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Briuselis, Lietuva, Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos