17:27 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos parlamentaras Laurynas Kasčiūnas pasisakė prieš pasiūlymą kartelės mažinimą tautinių mažumų atstovų patekimui į Seimą

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Seimo deputatas iš partijos "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) Laurynas Kasčiūnas sukritikavo vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės pasiūlymą sumažinti kartelę politinių partijų, kurios atstovauja nacionalinėms bendruomenėms, patekimui į Seimą.

  "Mano atsakymas labai konkretus: jeigu norime Lietuvos Respublikos Seime matyti mūsų laisvės kovas ir partizaninį judėjimą dergiantį [Klaipėdos politiką] ViačeslavąTitovą — tada galime kartelę mažinti. Pasisakau prieš ir padarysiu viską, kad to nebūtų", — sarkastiškai pareiškė politikas.

  Kasčiūno teigimu, partijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija — Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS) atstovai žino, kad jų rinkėjų skaičius mažėja ir šiuo metu vos viršija penkis procentus, todėl lenkai daro viską, kas įmanoma, kad palengvintų sau "politinį išgyvenimą".

  Anksčiau buvęs Klaipėdos miesto tarybos deputatas Viačeslavas Titovas per pokalbį su Sputnik Lietuva korespondentu pareiškė apie ketinimą sukurti naują politinę partiją. Politikas planuoja surinkti du tūkstančius steigėjų ir dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose.

  Anot politiko, partija turės pavadinimą "Socialinio teisingumo darbo partija". Manoma, kad naujoji politinė jėga atspindės kiekvieno dirbančio žmogaus interesus, o jos veikla prisidės prie Lietuvos politinės ir teisminės sistemos tobulinimo.

  Iš Viačeslavo Titovo praėjusių metų lapkritį buvo atimtas deputato mandatas. Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) savo sprendime rėmėsi įstatymo tekstu, kuriame teigiama, kad mandatas gali būti nutrauktas, jei teismas patvirtins kokius nors kaltinimus deputato atžvilgiu.

  Titovui buvo iškelta baudžiamoji byla po to, kai jis pasipiktino Klaipėdos valdžios idėja įamžinti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą mieste. Lietuvoje "partizanas" laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau Klaipėdos politikas priminė, kad jis galėjo būti prisidėjęs prie aštuonių tūkstančių civilių žmonių žudynių, ir, palaikydamas savo žodžius, pateikė sovietinio teismo sprendimą.

  Praėjusių metų gegužę teismas Titovui skyrė 12 tūkstančių eurų baudą, tačiau vėliau Klaipėdos apygardos teismas šią sumą sumažino iki dešimties tūkstančių eurų.

  Komentuodamas VRK sprendimą dėl mandato atėmimo, politikas pareiškė, kad Lietuvos rinkimų komisija laisvai traktuoja įstatymus, o pastraipa, į kurią ji nurodo, taikoma tik tuo atveju, jei yra pradėta apkaltos procedūra.

  Dar šia tema

  Seimo narys Astravo AE pavadino "paminklu Lietuvos URM vadovo bejėgystei"
  Puteikis siūlo Seimui ištirti "Grybauskaitės prisipažinimą" dėl mokslų KGB mokykloje
  Vareikis palieka "valstiečių" frakciją Seime
  Ažubalis pareiškė, kad "silpninamos Lietuvos pozicijos" NATO
  Tegai:
  Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), Seimas, Lietuva, Viačeslavas Titovas, Laurynas Kasčiūnas, tautinės mažumos

  Svarbiausios temos