21:03 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ketvirtadienį vyriausybės vadovas surengė susitikimą su Europos aplinkos, vandenynų ir žuvininkystės komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis palaikė Europos Komisijos aplinkos, vandenynų ir žuvininkystės komisijos Virginijaus Sinkevičiaus iniciatyvą mažinti taršą Baltijos jūroje, pranešė vyriausybės spaudos tarnyba.

  Vyriausybėje teigė, kad darantys žalą Lietuvos vandens telkiniams ir gamtai veiksmai bus netoleruojami.

  Встреча еврокомиссара по окружающей среде, океану и рыболовству Виргиниюса Синкявичюса и премьер-министра Литвы Саулюса Сквернялиса , 6 февраля 2020 года
  © Photo : Mano vyriausybė
  Europos aplinkos, vandenynų ir žuvininkystės komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus ir Lietuvos premjero Sauliaus Skvernelio susitikimas 2020 metų vasario 6 dieną

  Ketvirtadienį Skvernelis susitiko su Sinkevičiumi ir aptarė Europos Žaliojo susitarimo įgyvendinimą. Didelis dėmesys buvo skirtas sąžiningo reorganizavimo fondui, kurio užduotis yra padėti ES valstybėms narėms (regionams ir sektoriams), susiduriančioms su rimtais iššūkiais pereinant prie klimato požiūriu neutralios ekonomikos.

  Baltijos jūra, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Lietuva planuoja skirti apie 96,7 milijono eurų. Skvernelis pabrėžė būsimo daugiamečio ES biudžeto svarbą šiam susitarimui įgyvendinti.

  Anksčiau Sinkevičius buvo pakviestas spręsti Baltijos jūros taršos klausimą. Buvo teigiama, kad aplinkos tarša šiame regione trunka daugelį metų.

  Baltijos jūra — viena labiausiai užterštų pasaulyje. Aštuonios iš devynių valstybių, kurias ji skalauja yra Europos Sąjungos narės, tačiau taršos problemos Briuselyje nebuvo sprendžiamos daugelį metų.

  Dar šia tema

  Politologas: partijos apsikeičia kandžiomis pastabomis Seimo rinkimų fone
  Karbauskis "atskleidė" buvusio Lietuvos susisiekimo ministro prekybos įtaka schemą
  Tegai:
  aplinkos tarša, Baltijos jūra, Saulius Skvernelis, Virginijus Sinkevičius

  Svarbiausios temos