19:23 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)

  Londonas savo pavyzdžiu rodo, kad yra privalumų, kuriuos valstybėms gali suteikti savarankiška ekonomikos politika, mano politologas Igoris Šatrovas

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Galutinai pasitraukusi iš ES Didžioji Britanija nekeis antirusiškos politikos, tačiau numato palaikyti pragmatiškus santykius su Maskva ten, kur juos reikia palaikyti, interviu Sputnik Radijui pasakė Rusijos nacionalinio šiuolaikinės ideologijos plėtros instituto direktoriaus pavaduotojas Igoris Šatrovas.

  Parduotuvė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Didžioji Britanija ketina atsisakyti kai kurių prekybos sankcijų Rusijos atžvilgiu, pasibaigus "Brexit" pereinamajam laikotarpiui, teigiama Britanijos vyriausybės tinklalapyje paskelbtame dokumente. Tarp jų yra antidempingo muitai aliuminio folijai, ferosiliciui, metalo ir ketaus vamzdžiams, plieno ir ketaus vamzdžių jungiamosioms detalėms.

  Tačiau kitos ribojančios priemonės rusiškoms prekėms išliks.

  Politologas Igoris Šatrovas pažymėjo, kad Britanija patyrė tam tikrų problemų būdama ES narė. Dabar Didžioji Britanija siunčia tam tikrą signalą Briuseliui.

  "Tikriausiai, šį signalą pirmiausia reikėtų išgirsti Briuselyje, nes jis aiškiai nukreiptas būtent ten, tokiu būdu Britanija parodo tuos privalumus, kuriuos valstybėms suteikia savarankiška ekonomikos politika. Manau, kad gali būti atkurti santykiai ir kitose srityse, kurie buvo sugriauti dėl tokios agresyvios ES politikos. Tačiau tai nereiškia, kad po galutinio pasitraukimo iš ES Britanija sustabdys antirusišką politiką, nes tai yra kitokios kategorijos reiškinys", — pareiškė politologas.

  Šatrovas mano, kad Londonas palaikys pragmatiškus santykius su Maskva ten, kur juos reikia palaikyti.

  "Beje, panašiai elgiasi ir kitos senosios Europos šalys, ta pati Vokietija, skirtingai nuo kai kurių Rytų Europos šalių, tarp jų Baltijos šalių, kurios tiesiog kerta šaką, ant kurios sėdi, manydamos, kad Briuselis išspręs jų problemas", — padarė išvadą ekspertas.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)

  Dar šia tema

  Lenkijos užgrobimas ar Stalino gelbėjimo ratas: kas laukia Lietuvos po "Brexit"
  Ekspertė įvertino JK ir ES santykių perspektyvas po "Brexit"
  Lietuvos URM pasakojo, kas nutiks tautiečiams po "Brexit"
  Milijardai kompensacijų už nepriklausomybę. "Brexit" atsiėjo super brangiai
  Tegai:
  Rusija, Baltijos šalys, Didžioji Britanija, Brexit

  Svarbiausios temos