15:06 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (349)

  Lietuvos ministras pažymėjo, kad nors Astravo AE klausimas apsunkina Lietuvos ir Baltarusijos santykius, tačiau mano, jog kažką bendro tikrai galima surasti

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Nors esminis Lietuvos ir Baltarusijos Astravo AE vertinimas skiriasi, tačiau jėgainės atžvilgiu galima rasti ką nors bendro, interviu Baltarusijos televizijai sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  "Taigi, nepaisant skirtumo, vis dėlto pradinį šio objekto vertinimo skirtumą aš kažkaip pajutau, gerai, gal galime rasti ką nors bendro. Taigi šis skaudulys, ​​deja, bene vienintelis mūsų dvišaliuose santykiuose, tačiau santykiai turi platesnį spektrą, yra daug teigiamų, tarkime, momentų", — sakė TV kanalo "Belarus 1" eteryje.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad Astravo AE klausimu Vilnius reikalauja iš Baltarusijos palaikyti ryšius su tarptautinėmis organizacijomis, kad jos būtų įtrauktos į veiksmų planą, kad rekomendacijos būtų įgyvendintos.

  "Tai, ką aš sakiau, reikalavau palaikyti ryšius su tarptautinėmis organizacijomis, kad tos rekomendacijos, kurias pateikė tarptautinės organizacijos (ypač po neseniai atliktų streso testų), būtų įtrauktos į Baltarusijos valdžios institucijų veiksmų planą. Ir svarbiausia, svarbiausia — pabrėžiu — tokios rekomendacijos turėtų būti įgyvendintos prieš paleidžiant tą jėgainę", — sakė Linkevičius.

  Be to, Linkevičius pridūrė, kad mato Baltarusijos pusės pasirengimą pakviesti į stotį Europos specialistus, taip pat ir iš Europos Komisijos.

  Praeitą savaitę Linkevičius tvirtino, kad Lietuva ir sieks statomos Baltarusijos atominės elektrinės uždarymo bei pabrėžė, kad net jei jėgainė pradės veikti ir toliau bus siekiama jos uždarymo. Prieš tai ministras teigė, kad Astravo AE projektu bandoma išlaikyti Lietuvą posovietinės elektros energijos erdvėje, kad valstybė liktų BRELL energijos žiede.

  Lietuva nuo pat projekto pradžios nebuvo patenkinta atominės elektrinės statybomis netoli Astravo. Objektas yra 50 kilometrų atstumu nuo Vilniaus. Būtent to nepatenkinta Lietuvos valdžia, kuri Astravo AE vadina "grėsme" nacionaliniam saugumui ir mano, kad stotis statoma pažeidžiant tarptautinius reikalavimus.

  Be to, Vilnius nepatenkintas, kad darbai atliekami padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Tuo pat metu kai kurie ekspertai pažymėjo, kad tikroji Lietuvos nepasitenkinimo priežastis gali būti ta, kad šalis liko be savo atominės elektrinės, kuri galėtų aprūpinti vartotojus pigia elektra.

  Minskas ne kartą pabrėžė, kad Astravo AE yra kuriama laikantis saugos standartų, ir nurodė konkrečius faktus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nekyla pavojus.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (349)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva patyrė nesėkmę norėdama nuteikti ES prieš Astravo AE
  Seimo narys Astravo AE pavadino "paminklu Lietuvos URM vadovo bejėgystei"
  Tegai:
  Linas Linkevičius, Astravo AE, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos