04:48 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltųjų rūmų administracija numato skirti daugiau nei 700 milijonų dolerių "pasipriešinimui" Rusijai ir kovai su "Rusijos propaganda ir dezinformacija"

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Baltųjų rūmų biudžetas 2021 finansiniams metams pažymi Kiniją ir Rusiją kaip pagrindines grėsmes, rodo paskelbtas dokumentas, 2021 finansiniai metai JAV prasideda 2020 metų spalio 1 dieną, praneša RIA Novosti.

  "Įžengiant į 2020 metus, grėsmės, su kuriomis susiduria Amerika, greitai keičiasi ir plėtoja. Kol Amerikos žmonės vis dar susiduria su islamistų teroristų ir tarptautinių nusikaltėlių keliamais pavojais, Amerika taip pat susiduria su atsigaivinančių konkuruojančių tautinių valstybių, įskaitant Kiniją ir Rusija, problemomis. Biudžetas atspindi poreikį naujai Amerikos strategijai, kuri atitiktų šios naujos eros realijas", — rašoma administracijos biudžete.

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  JAV administracija numato skirti 700 milijonų dolerių "pasipriešinimui" Rusijai, papildomai numatoma skirti 24 milijonus dolerių kovai su "Rusijos propaganda ir dezinformacija".

  "Pasipriešinimas Rusijos įtakai, JAV sąjungininkų parama. Biudžete numatyta skirti 0,7 milijardo JAV dolerių. (Šios lėšos bus panaudotos) padėti Europai, Eurazijai ir Centrinei Azijai sustiprinti bendrą saugumą; apsaugoti JAV sąjungininkų teritorinį vientisumą", — teigiama dokumente.

  "Biudžete taip pat numatyta skirti 24 milijonus dolerių "Global Engagement Center " tikslams, kuris buvo įsteigtas siekiant pasipriešinti Rusijos propagandai ir dezinformacijai", — sakoma dokumente.

  Biudžeto pasiūlymai atspindi administracijos poziciją, tačiau vargu ar taps įstatymu. JAV Kongresas priima biudžetą savarankiškai. Anksčiau Kongresas nesutiko su Donaldo Trampo pasiūlymais dėl biudžeto.

  Rusija paaiškino, kodėl JAV mato Rusiją kaip pagrindinį priešą

  Rusija Amerikai yra pagrindinė priešininkė, Baltieji rūmai sieks priešintis Maskvai visose srityse, RIA Novosti pareiškė Rusijos Federacijos tarybos tarptautinio komiteto narys Olegas Morozovas.

  "Nėra jokių abejonių, kad kariniu požiūriu JAV Rusiją mato kaip pagrindinį oponentą, jų terminologijoje — pagrindinę karinę grėsmę. Motyvas aiškus. Mes tikrai esame stiprūs kariniu požiūriu ir tam tikrais aspektais netgi pranokstame JAV", — pažymėjo politikas.

  Jis mano, kad Vašingtonui tai yra tikras iššūkis, padiktuotas noro gražinti sau nugalėtojo laurus. O antrasis motyvas — tai nepriklausomas Rusijos elgesys pasaulio politikoje.

  "Mes demonstruojame atsidavimą savo nacionaliniams valstybėniams interesams ir norą juos ginti", — pabrėžė politikas.

  "Todėl (JAV prezidento Donaldo) Trampo planuose — užtikrinti veiksmingą Rusijos sulaikymą ir pergalę informaciniame kare, taip pat ginklavimosi varžybose. Iš to išeina ir pasitraukimas iš beveik visų karinių susitarimų", — pasakė parlamentaras.

  Tuo pat metu Morozovas Kiniją pavadino pagrindiniu JAV ekonominiu konkurentu.

  "Jam bus pasiūlytas ekonominis karas ir kiti įvairiausių hibridinių karų "žavesiai". Tai yra šiuolaikinė realybė", — padarė išvadą senatorius.

  Dar šia tema

  JAV ambasadorius Rusijoje pareiškė apie žemiausią dviejų šalių santykių tašką
  Kaip geriausi JAV žmonės "padirbėjo Putino naudai"
  NATO generolas kaltina Rusiją dėl Amerikos palydovų sekimo
  Amerikos žiniasklaida įvardijo kliūtį pergalei "kare su Rusija"
  Blefas ir spąstai. Ar Lietuvai ruoštis kitokiam Amerikos požiūriui į Rusiją
  Politologas: JAV pratybų metu daro viską, kad įbaugintų Europos gyventojus
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", valstybės biudžetas, Kinija, Rusija, Baltieji rūmai, JAV

  Svarbiausios temos