02:36 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad politinė partijos veikla bus grindžiama "krikščioniškosios demokratijos ir krikščioniškosios politikos" principais

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Vilniuje įsteigta nauja partija su pavadinimu "Krikščionių sąjunga", pranešama partijos Facebook paskyroje.

  Partija įkurta vasario 8 dieną. Pirmininku išrinktas partijos įkūrimo iniciatorius Rimantas Dagys. Partijos nariais tapo buvęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Egidijus Vareikis, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Jonas Šimėnas, Panevėžio miesto tarybos narys Petras Luomanas ir buvę Seimo nariai Jonas Valatka ir Arvydas Akstinavičius.

  Pradinis partijos pavadinimas buvo "Krikščionių sąjunga "Santarvė ir gerovė", tačiau steigiamajame susirinkime buvo nuspręsta pavadinimą sutrumpinti iki "Krikščionių sąjungos".

  Steigiamojo susirinkimo patvirtintoje programoje teigiama, kad partijos politinė veikla grindžiama krikščioniškosios demokratijos ir krikščioniškos socialinės politikos principais.

  Praėjusią vasarą Dagys paliko partiją "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) dėl nesutarimų su konservatorių vadovybe. Vareikis savo pasitraukimą iš LVŽS paaiškina tuo, kad šiuo metu LVŽS struktūrose ir politiniuose veiksmuose yra "daug abejotinų dalykų".

  Dar šia tema

  Grybauskaitės patarėjas kaltina LVŽS vadovą "Kremliaus interesų paisymu"
  Titovas: Nėra blogai, kad Seime manęs bijo
  Kasčiūnas pasipiktino dėl Rusijos verslininko Prigožino lėktuvo remonto Vilniuje
  Tegai:
  Lietuva, Seimas, partija

  Svarbiausios temos