02:36 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Politika įsikišo į situaciją, susijusią su objekto statyba, nors iš tikrųjų projektas atitinka visas būtinas normas ir reikalavimus, mano advokatas Michailas Jofė

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Palankaus sprendimo dėl "Maskvos namų" statybos Vilniuje negalima tikėtis dėl valdžios, interviu Sputnik Lietuva pasakė Tarptautinės rusakalbių teisininkų asociacijos viceprezidentas Michailas Jofė.

  Maskvos namų pastatas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Vilniaus apygardos administracinis teismas nutarė pritraukti Lietuvos valstybės saugumo departamentą (VSD) "kaip trečiąją šalį" ginče tarp viešosios įstaigos "Maskvos kultūros ir verslo centras — Maskvos namai" ir Vilniaus savivaldybės administracijos.

  2018 metų gruodžio  pabaigoje Vilniaus savivaldybė paskelbė, kad neišduos naujo leidimo "Maskvos namų" statybai. Prieš tai sostinės meras Remigijus Šimašius kreipėsi į VSD ir paprašė įvertinti, ar planuojamas kultūros ir verslo centras nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Jo manymu, tai yra "kenkėjiškas projektas Lietuvai, kuris yra galima Kremliaus propagandos priedanga".

  Advokatas Michailas Jofė pabrėžė, kad į situaciją aplink "Maskvos namus" įsikišo politika, nors iš tikrųjų projektas atitinka visus būtinas normas ir reikalavimus.

  "Tai Lietuvos valdžia. "Objektyvumą" Lietuvos teismų sistema teisminiuose politiniuose procesuose parodė taip, kaip tai daroma visose Baltijos šalyse, todėl palankaus sprendimo dėl įstatymo negalima tikėtis. Teismo posėdis įvyks, ir jis bus prieš "Maskvos namų" statybą. Ginčyti šioje situacijoje... Na, tai praeis nuo dešimties iki penkiolikos metų. Teisminės procedūros taikymas politiniais tikslais. "Namai" nebus pastatyti, dings aktualumas ir ateityje ši situacija taps nenaudinga, nereikalinga. Deja, lieka tik pagailėti Lietuvos piliečius", — pareiškė jis.

  Idėja pastatyti "Maskvos namus" Vilniuje kilo 2004 metais. Tai turėjo tapti kultūros ir verslo bendradarbiavimo centru, kurio veikla siekiama užmegzti ir toliau plėtoti gerus kaimyninius Rusijos ir Lietuvos santykius.

  Po šešerių metų prasidėjo statybos. Tačiau vėliau leidimas buvo atšauktas, paaiškinant tai tuo, kad tariamai suprojektuotas pastatas yra per aukštas ir neatitinka saugos standartų. Ištaisius "trūkumus", organizacija kreipėsi į sostinės savivaldybę su prašymu susitarti dėl naujų pastato projektinių pasiūlymų.

  Dar šia tema

  Politologas: Vilnius mano, kad pats žodis "Maskva" gali sutraiškyti Lietuvą
  Vilnius neišduos statybos leidimo "Maskvos namams"
  "Maskvos namai" — šnipų rezidencija
  Pastatų baimė
  Tegai:
  Rusija, Lietuva, Vilnius, Maskvos namai

  Svarbiausios temos