17:15 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Premjeras pareiškė, kad Lietuva yra pasirengusi pasiūlyti humanitarinę pagalbą ir užtikrinti glaudesnį bendradarbiavimą su atitinkamomis Kinijos institucijomis

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis išsiuntė laišką Kinijos premjerui Li Kečiangui, kuriame išsakomas Lietuvos pasirengimas padėti Kinijos institucijoms užkirsti kelią epidemijos plitimui pasaulyje.

  Apie tai praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Naujausiais duomenimis, koronaviruso aukų skaičius Kinijoje perviršijo tūkstantį žmonių. Iš viso 2019-nCoV virusu užsikrėtę daugiau kaip 45 tūkst. žmonių, mirė 1116 žmonių.

  "Reiškiu solidarumą su Kinijos žmonėmis, medicinos srities darbuotojais ir tiesiogiai su epidemija kovojančiais specialistais, kurie nuolat stengiasi įveikti koronaviruso plitimą. <…> Norime jus užtikrinti, kad Lietuva kartu su savo partnerėmis ir tarptautinėmis organizacijomis yra pasirengusi pasiūlyti humanitarinę pagalbą ir užtikrinti glaudesnį bendradarbiavimą su atitinkamomis Kinijos institucijomis siekiant užkirsti kelią epidemijos plitimui pasaulyje", – sakoma premjero laiške.

  Gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhano mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai 2019-nCoV koronavirusas.

  Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) protrūkį pripažino tarptautine krize. Tuo pat metu organizacija pareiškė, kad kol kas nėra veiksmingų vaistų nuo 2019-nCoV, tačiau suteikiant gydymą dauguma pacientų gali pasveikti.

  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Dar šia tema

  Romoje sulaikytas paauglys, įžeidinėjęs kinus dėl koronaviruso
  Medikai apsiriko? Koronaviruso inkubacinis periodas gali trukti 24 dienas
  Uhane medikai surengė šokius koronavirusu sergantiems pacientams — video
  Tegai:
  Lietuva, Kinija, Saulius Skvernelis, koronavirusas

  Svarbiausios temos