23:57 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Titovas pareiškė, kad nebeturi galimybės reikalauti teisingumo iš Lietuvos valdžios ir ketina kreiptis į JT tarptautinį teismą

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Lietuvos Aukščiausiasis teismas atsisakė priimti buvusio Klaipėdos miesto tarybos deputato Viačeslavo Titovo kasacinį skundą.

  Savo puslapyje socialiniame tinkle Facebook Titovas praneša, kad teismas atsisakė nagrinėti politiko kasacinį skundą dėl baudžiamojo persekiojimo už jo politines pažiūras ir nuomonę "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko-Vanago įamžinimo Klaipėdoje klausimu.

  "Šis atvejis aiškiai parodė, kad reikia skubiai reformuoti Lietuvos Respublikos teismų sistemą. Teismai privalo vykdyti teisingą teismą, o ne šališkus teismus Lietuvos Respublikos vardu!" — reziumavo politikas.

  Anot Titovo, jam nebeliko galimybės reikalauti teisingumo iš Lietuvos valdžios.

  "Išnaudota galimybė siekti teisingumo Lietuvos Respublikos teismuose. Nuo šios dienos durys atvertos šiam politiškai motyvuotam baudžiamajam persekiojimui JT tarptautiniame teisme", — rašo Titovas.

  Titovui buvo iškelta baudžiamoji byla po to, kai jis pasipiktino Klaipėdos valdžios idėja įamžinti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą mieste. Lietuvoje "partizanas" laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau Klaipėdos politikas priminė, kad jis galėjo būti prisidėjęs prie aštuonių tūkstančių civilių žmonių žudynių, ir, palaikydamas savo žodžius, pateikė sovietinio teismo sprendimą.

  Praėjusių metų gegužę teismas Titovui skyrė 12 tūkstančių eurų baudą, tačiau vėliau Klaipėdos apygardos teismas šią sumą sumažino iki dešimties tūkstančių eurų.

  Praėjusių metų lapkritį iš Titovo buvo atimtas deputato mandatas. Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija savo sprendime rėmėsi įstatymo tekstu, kuriame teigiama, kad mandatas gali būti nutrauktas, jei teismas patvirtins kokius nors kaltinimus deputato atžvilgiu.

  Komentuodamas VRK sprendimą dėl mandato atėmimo, politikas pareiškė, kad Lietuvos rinkimų komisija laisvai traktuoja įstatymus, o pastraipa, į kurią ji nurodo, taikoma tik tuo atveju, jei yra pradėta apkaltos procedūra.

  Dar šia tema

  Neabejingų lietuvių dėka Titovas surinko pinigų baudai sumokėti
  Kasčiūnas "pabaugino" politikus Titovu parlamente
  Titovas: Nėra blogai, kad Seime manęs bijo
  Tegai:
  Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Viačeslavas Titovas, Lietuva

  Svarbiausios temos