17:19 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Socialdemokratai primena, kad dabartinės Vyriausybės programoje taip pat buvo įrašytas siekis sujungti ministerijas

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija siūlo sujungti Ekonomikos ir inovacijų ministeriją su Energetikos ministerija, rašoma Seimo pranešime.

  Tokį sprendimą, pasak socialdemokratų, diktuoja susidariusi situacija, kai valdantieji neranda tinkamo kandidato vadovauti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, o laiko šios Vyriausybės darbui lieka vis mažiau.

  "Juk prieš dešimtmetį Ūkio ministerija buvo suskaidyta į dvi – Energetikos ir Ūkio, kuri pervadinta į Ekonomikos ir inovacijų. Ir nors tuomet šio skaidymo ėmęsi konservatoriai žadėjo, kad toks jų sprendimas mokesčių mokėtojams nekainuos papildomų pinigų, vis dėlto darbuotojų skaičius abiejose ministerijose nuosekliai tik didėjo, augo ir šių ministerijų išlaidos. Ministerijų sujungimas taupytų administracinius resursus ir biudžeto lėšas", – sako frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

  Socialdemokratai primena, kad dabartinės Vyriausybės programoje taip pat buvo įrašytas siekis sujungti ministerijas. Valdantieji turi dar laiko išpildyti šį savo pažadą rinkėjams.

  Pasak socialdemokratų frakcijos seniūnės pavaduotojo Lino Balsio, jungiant turėtų būti išsaugoti strateginiai valstybės projektai – tokie kaip elektros tinklų sinchronizavimas.

  Anot jo, Lietuvos energetikos sistemos sujungimas su kontinentinės Vakarų Europos elektros perdavimo tinklais yra itin svarbus šalies energetinei nepriklausomybei įtvirtinti projektas. Jo įgyvendinimas turės didelės įtakos ir Lietuvos ekonomikos raidai, reikalaus ne vieno inovatyvaus sprendimo, todėl yra daug platesnės reikšmės nei vien energetika.

  Jo teigimu, šiuo požiūriu dviejų ministerijų apjungimas leistų geriau koordinuoti sinchronizacijos vykdymą.

  Dar šia tema

  Atidarytas Žemės ūkio ministerijos padalinys Kaune
  Gyventojų patogumui — išmanusis Vidaus reikalų ministerijos aptarnavimas
  Seime kilo įtarimų, kad ministerijos perkėlimo į Kauną idėja "pakvipo" neskaidrumu
  Tegai:
  ministerijos, Vyriausybė, socialdemokratai

  Svarbiausios temos