01:26 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Rusijos vadovas teigė, kad Holokaustas — didžiulė tragedija, o šiuolaikinių ir būsimų politikų pareiga yra ginti gerą Antrojo pasaulinio karo didvyrių vardą ir palaikyti tiesą

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Europarlamentarė Rasa Juknevičienė teigė, kad kovą su antisemitizmu reikia vertinti kovos su visais totalitariniais režimais kontekste. Vienam iš tokių režimų ji priskyrė šiuolaikinę Rusiją.

  Politikės pranešimas skelbiamas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos svetainėje.

  Anot Juknevičienės, diskusijoje apie antisemitizmo ir rasizmo apraiškas teigė, kad antisemitizmas yra sunkios visuomeninės ligos diagnozė. Ir, anot jos, norint surasti tinkamą gydymą, reikia žinoti priežastis, kurios yra vidinės ir išorinės.

  "Vidinės yra visiems aiškios. Tai lyg mutuojantys virusai, vis atgyjantys nešvarioje neapykantos ir pikto nacionalizmo terpėje. Turime tai rauti su šaknimis. Išorinės ateina iš dviveidiškos Kremliaus politikos prieš Europą. Iš vienos pusės jie puola kai kurias Europos šalis dėl antisemitizmo ir dedasi nacizmo priešininkais, tačiau ta pačia ranka maitina nacionalistines partijas ES", — sakė Juknevičienė.

  Pasak jos, Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlymas nuolatinėms Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (JT ST) narėms svarstyti antisemitizmą Jungtinėse Tautose yra "klastingas ir netikras",  nes neva pačioje Rusijoje atgaivinamas "totalitarinis stalinizmas".

  Putinas anksčiau pareiškė, kad reikia kovoti su visomis ksenofobijos ir antisemitizmo apraiškomis. Kalbėdamas Jeruzalėje, Rusijos vadovas teigė, kad Holokaustas buvo ir liks gili žaizda, tragedija, kuri visada bus prisiminta, o šiuolaikinių ir būsimų politikų pareiga yra ginti gerą Antrojo pasaulinio karo herojų vardą ir gerbti tiesą ir teisingumą.

  Rusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad kai kurios Europos šalys bando perrašyti istoriją, ir pažymėjo, kad Maskva priešinsis šiems bandymams.

  Nacizmas ir antisemitizmas Lietuvoje

  Baltijos šalių valdžia atvirai vykdo nacių bendrininkų šlovinimo ir istorijos perrašymo politiką. Lietuvos "tautinių didvyrių", kurie per Antrąjį pasaulinį karą dalyvavo naikinant vietos gyventojus ir žydų bendruomenę, šlovinimas sukelia antisemitines nuotaikas.

  Lietuva kritikuojama dėl tokio požiūrio į istoriją ne tik šalies viduje, bet ir užsienyje.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © AP Photo / Alexander Zemlianichenko

  Gruodžio mėnesį paaiškėjo, kad Seimo nariai rengia įstatymo projektą, pagal kurį šalyje gali būti oficialiai pripažinta, kad Lietuva "nedalyvavo Holokauste", nes lietuvius "okupavo" sovietinis ir nacistinis režimai.

  JAV valstybės departamento pasiuntinė Holokausto klausimais Cherry Daniels ragino Vilnių rimtai atsižvelgti į Tarptautinės komisijos, vertinančios okupacinių nacių ir sovietinio režimų nusikaltimus Lietuvoje, išvadas. Ji pažymėjo, kad žmonių, kurių veiksmai paskatino nužudyti tūkstančius nekaltų žmonių, garbinimas skatina antisemitizmą ir kenkia Lietuvos reputacijai.

  Daugelis ekspertų pažymėjo, kad Lietuva nori užimti nacių režimo "aukos" poziciją, tačiau tai neatitinka istorinės tiesos.

  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
  © Sputnik /
  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva naudoja "trafaretus" kalbėdama apie Holokaustą
  Europos rabinų tarybos vadovas įspėjo Ukrainą ir Lenkiją dėl Lietuvos klaidų
  Ekspertas pasakojo apie bandymą skirti TSRS atsakomybę už Holokaustą
  Tegai:
  nacizmas, antisemitizmas, Lietuva, Rusija, Vladimiras Putinas, Rasa Juknevičienė

  Svarbiausios temos