17:24 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvusi šalies prezidentė pažymėjo, kad ji pateikė Vokietijos kanclerei argumentus pagrindžiančius Lietuvos finansinius poreikius

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel aptarė bendrojo Europos Sąjungos septynmečio biudžeto svarbą Lietuvai, rašoma oficialiame buvusios Lietuvos prezidentės tinklalapyje.

  Grybauskaitės ir Merkel susitikimas vyko Bundestage. Pažymima, kad politikės kalbėjo apie prasidėjusias derybas dėl bendrojo Europos Sąjungos septynmečio (2021–2027 metų) biudžeto ir Lietuvos interesų jose.

  Grybauskaitė pabrėžė, kad ji pateikė Merkel argumentus pagrindžiančius Lietuvos finansinius poreikius.

  Nuo 2021 metų Briuselis ketina sumažinti subsidijas Baltijos šalims, o tai pirmiausia palies ūkininkavimą. Lietuva mano, kad pasiūlymai dėl naujojo ES biudžeto yra nepriimtini, visų pirma, sumažinant išmokas sanglaudos politikai ir žemės ūkiui, apie tai ne kartą pareiškė politikai.

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasiskundė, kad finansavimo stoka turės įtakos tokiems svarbiems infrastruktūros projektams kaip "Rail Baltica" ir Baltijos šalių energetikos sistemų sinchronizacijai su žemyninės Europos tinklais.

  Šią vasarą Lietuvą ištiko sausra. Kai kurie ekspertai pažymėjo, kad nuostoliai žemės ūkio ir kituose sektoriuose šiais metais bus dideli net palyginti su praėjusiais metais, kai sausra buvo stipresnė ir apėmė 24 savivaldybes.

  Ekspertas Aleksejus Iljaševičius pažymėjo, kad nei Lietuvos vyriausybė, nei Briuselis neskuba kompensuoti Lietuvos ūkininkų nuostolių. Kai kurie ekspertai mano, kad subsidijų sumažinimas pirmiausia paveiks žemės ūkį, tačiau, kadangi Lietuvos valdžios sprendimai taip pat neskatina pramonės plėtros, padėtis yra apgailėtina.

  Dar šia tema

  Prezidento patarėjas: Lietuva dar gali gauti didesnį ES finansavimą
  Vis daugiau Lietuvos gyventojų mano, kad bus problemų ekonomikoje
  Ekonomistas papasakojo, kam išleidžiamos ES lėšos Lietuvoje
  Tegai:
  Vokietija, Lietuva, ES, Angela Merkel, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos