10:40 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Jei Lietuva turi argumentų dėl subsidijų, tuomet juos turėtų pateikti dabartinis prezidentas ir ministras pirmininkas ES vadovybei, mano politologas Jurijus Svetovas

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel šiuo metu neturi noro padėti Lietuvai išsaugoti subsidijas, sakė interviu Sputnik Lietuva politologas ir žurnalistas Jurijus Svetovas.

  "Kalbant apie pokalbį, viena atitarnavusi — Grybauskaitė, antroji — Angela Merkel ruošiasi išėjimui. Ir istorijoje apie skandalą, kai jos pasirinktas įpėdinis atsistatydino iš šių pareigų, nemanau, kad Merkel dabar norės kištis į šią istoriją ir eiti prieš Europos Sąjungoje egzistuojančias tendencijas ir kovoti už tai, kad Lietuvoje šios subsidijos būtų išsaugotos arba mažiau apkarpytos. Nesuprantu, ką tai duos Merkel", — padarė išvadą politologas.

  Anot Svetovo, Grybauskaitė nori "nusiplauti" nuo skandalo su KGB, kuris šiuo metu kilo aplink ją.

  "Man atrodo, kad tai ponios Grybauskaitės bandymas priminti apie save. Ir atsižvelgiant į Lietuvoje kilusį skandalą, kad ji tariamai turėjo ryšių su KGB, mėginimas tai užmaskuoti. Jei Lietuva turi argumentų šiuo klausimu, tada reikia kalbėti prezidentui, ministrui pirmininkui, bendraujantiems su Europos Sąjungos vadovybe. Nors ir ten ponia Ursula von der Leyen teisinasi kaip gynybos ministrė, kai pinigai išleidžiami į kairę ir į dešinę. Ir dabar parlamentarai kaltina Ursulą tuo, kad ten užuodžia korupciją. Ir aš manau, netinkamu metu ir netinkamas žmogus prašo subsidijų Lietuvai", — sakė analitikas.

  Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel aptarė bendrojo Europos Sąjungos septynmečio biudžeto svarbą Lietuvai.

  Grybauskaitė pabrėžė, kad ji pateikė Merkel argumentus pagrindžiančius Lietuvos finansinius poreikius.

  Dar šia tema

  "Paliko badauti": Nausėda pripažino posovietinės Lietuvos klaidas
  Prezidento patarėjas: Lietuva dar gali gauti didesnį ES finansavimą
  Nausėda susitikime su Europos Tarybos vadovu bandė apginti ūkininkų interesus
  Tegai:
  Lietuva, ES, Angela Merkel, subsidijos, KGB, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos