01:27 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalių vadovai atkreipė dėmesį į būtinybę suaktyvinti Minsko kontaktinės grupės Donbaso klausimais darbą.

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Vladimiras Putinas ir Vladimiras Zelenskis telefonu aptarė pasirengimą kitam "Normandijos ketverto" susitikimui, pranešė Ukrainos prezidento kanceliarija.

  Šalių vadovai atkreipė dėmesį į būtinybę suaktyvinti Minsko kontaktinės grupės Donbaso klausimais darbą.

  Be to, prezidentai sutarė, kad reikia ypatingą dėmesį skirti apsikeitimui belaisviais.

  "Normandijos ketvertas" yra grupė lyderių iš Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos, ieškančių būdų išspręsti konfliktą Rytų Ukrainoje. 2015-2016 metais šalys susitarė dėl demarkacijos linijos ir ginklų išvedimo, surengė susitikimą Minske, po kurio buvo pasirašyti Minsko susitarimai.

  Paskutiniame aukščiausiojo lygio susitikime Paryžiuje, 2019 metų gruodžio 9 dieną, dalyviai priėmė komunikatą, kuriame pabrėžė, kad Minsko susitarimai išlieka darbo pagrindu. Kijevas, Doneckas ir Luganskas pasižadėjo: paskirstyti jėgas trijose naujose kontaktinės linijos atkarpose, atidaryti naujus kontrolinius punktus, išminuoti teritorijas, apsikeisti sulaikytais asmenimis, Ukrainos teisės aktuose užtvirtinti "Šteinmejerio formulę", sutarti dėl visų ypatingų Donbaso statuso aspektų, kad būtų užtikrintas nuolatinis sutarimų laikymasis.

  Iki šiol iš šio sąrašo vyko tik suimtų asmenų mainai. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Kijevas vengia vykdyti įsipareigojimus.

  Dar šia tema

  Zelenskis atsakė į klausimą apie santykius su Putinu
  Atgailauja už TSRS. Kam įsipareigojo Zelenskis Lenkijoje
  Radoje įvardijo ideologinius spąstus, į kuriuos pateko Zelenskis
  Tegai:
  Vladimiras Zelenskis, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos