09:52 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad bendravimas su kaimyninės šalies verslininkais leis išspręsti skurdo problemą Lietuvoje

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Lenkijos verslinunkus domina galimybė bendradarbiauti su Lietuva socialiniame versle, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Lietuvos ambasadoje Varšuvoje vyko konferencija "Lietuvos ir Lenkijos ekonominis bendradarbiavimas. Nauji iššūkiai ir galimybės", kurioje Lietuvos ambasadoriaus Lenkijoje Eduardo Borisovo kvietimu dalyvavo vienintelis Seimo narys – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas Justas Džiugelis.

  Pažymėta, kad nė vienas iš Seimo valdančiosios daugumos atstovų į konferenciją neatvyko.

  Parlamentaras Džiugelis pažymėjo, kad šiuo metu didžiulės pastangos dedamos siekiant pritraukti didelių įmonių investicijas.

  "Bendraudamas su kaimyninės šalies verslininkais supratau, kad juos ypatingai domina galimybė bendradarbiauti socialiniame versle. Lietuvai, kurioje skurdas yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje, tai yra vienas svarbiausių tikslų. Neabejoju, kad, suvieniję jėgas, galėtume pakeisti esamą situaciją mūsų šalyje", – pažymėjo Džiugelis.

  Parlamentaras pažymėjo, kad nors Lietuva nedidelė šalis, tačiau praėjusiais metais verslo sąlygas vertinančiame Pasaulio banko tyrime "Doing Business 2020" ji iškopė į iki šiol aukščiausią 11 vietą, aplenkdama Lenkija.

  Vis dėlto, abi pusės sutarė, kad vyriausybių pagalba, skatinant ekonominį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, o tuo pačiu ir stiprinant kaimyninius ryšius, turėtų būti didesnė.

  "Akivaizdu, kad turime ko vieni iš kitų pasimokyti ir ši konferencija buvo išties naudinga bei produktyvi. Todėl pasiūlau panašaus formato susitikimą surengti ir Lietuvoje", – sake Džiugelis.

  Dar šia tema

  Socialdemokratai siūlo sujungti dvi ministerijas
  Vareikis palieka "valstiečių" frakciją Seime
  Latvijos parlamentas patvirtino Rygos Dūmos paleidimo įstatymą
  Juknevičienė pavadino Putino siūlymą dėl antisemitizmo "klastingu"

  Svarbiausios temos