15:43 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak valstybės vadovo, Lietuva turi "atgrasyti Rusijos grėsmę", ir be sąjungininkių paramos ji nesusidorotų

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Amerikos kariuomenės dislokavimą savo šalyje ir Baltijos regione pavadino "stipriu Rusijos atgrasymo veiksniu", pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Президент Литвы Гитанас Науседа на 56-й Мюнхенской конференции по безопасности, 14 февраля 2020
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Miuncheno saugumo konferencijoje

  Viešėdamas Miuncheno saugumo konferencijoje, Vokietijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo ekspertų diskusijoje "JAV karinės pajėgos Baltijos šalyse: atgrasymas ar provokacija".

  "Be JAV ir kitų NATO sąjungininkių paramos negalėtume efektyviai atgrasyti Rusijos grėsmės. Mūsų geografinė padėtis ir geopolitinė situacija įpareigoja maksimaliai efektyviai išnaudoti turimus resursus. Svarbu siekti, kad NATO pajėgos Lietuvoje būtų kuo aukštesnės parengties, nuolat apmokomos, kartu su Lietuvos karinėmis pajėgomis dalyvautų pratybose ir prireikus sulauktų greito pastiprinimo." — teigė Nausėda.

  Prezidentas pridūrė, kad neįsivaizduoja efektyvaus atgrasymo "be JAV dalyvavimo".

  Президент Литвы Гитанас Науседа на 56-й Мюнхенской конференции по безопасности, 14 февраля 2020
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Miuncheno saugumo konferencijoje

  Baltijos šalių ir Lenkijos politikai nuolat skelbia tariamai augančią "Rusijos grėsmę". Jie prašo NATO sąjungininkų pagalbos, dislokuoja aljanso kontingentus savo teritorijoje ir pasirašo gynybos sutartis su JAV už dideles sumas.

  Pabradės poligono teritorijoje iki pavasario dislokuotas JAV kariuomenės pirmosios divizijos 9-ojo pulko 1-asis batalionas, kartu su 30 "Abrams" tankų, 25 pėstininkų kovos mašinomis "Bradley" ir kitais ginklais. 

  Neseniai paskelbtoje ataskaitoje Lietuvos valstybės saugumo departamentas pavadino Rusiją "didžiausia grėsme Lietuvos saugumui ir užsienio politikai".

  Savo ruožtu Rusija ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti. Be to, Maskva pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus NATO pajėgos šalia Rusijos Federacijos sienų išaugo septynis kartus, o NATO naudoja Vakarų isteriją tik tam, kad telktų ginklus ir kontingentus.

  Dar šia tema

  Vakarų europiečių pasitikėjimas NATO smarkiai sumažėjo
  Kokiu tikslu Latvijos valdžia verčia šalį dideliu NATO poligonu?
  "Pasirengimas smūgiui": kodėl NATO nori "pasiglemžti" Šiaurės Makedoniją
  NATO planuoja aptarti Rusijos raketų sistemas
  Tegai:
  Rusija, JAV, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos