10:11 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (471)

  Seimo pirmininkas dar kartą pareiškė, kad reikia imtis visų priemonių užkirsti kelią atominės elektrinės paleidimui

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Statoma Astravo atominė elektrinė kelia "grėsmę" ne tik Lietuvai ir Europos Sąjungai, bet ir pačiai Baltarusijai. Tai Seime vykusiame pirmajame Sąjūdžio prieš Astravo atominę elektrinę suvažiavime pareiškė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

  Renginys vyko šeštadienį Seime. Jame dalyvavo visuomenės aktyvistai ir parlamentarai.

  "Astravo atominės elektrinės keliama grėsmė Lietuvai, Europos Sąjungai ir net pačiai Baltarusijai yra neginčijamas faktas", — Pranckietį cituoja seimo spaudos tarnyba. 

  Pasak jo, šiandien jau nebėra prasmės diskutuoti, kas buvo padaryta, o kas ne, siekiant užkirsti kelią branduolinės energetikos objekto statybai, o reikia susivienijus padaryti tai, kas įmanoma.

  Депутаты Сейма Жигимантас Павиленис, Пятрас Ауштрявичюс и спикер Виктора Пранцкетис
  Deputatai Žygimantas Pavilionis, Petras Auštrevičius ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

  "Būtina išnaudoti visas likusias politines, teisines ir technines priemones, kad šiam projektui nebūtų leista pradėti veikti, neatsižvelgiant ar tiesiog ignoruojant saugumo ekspertų išvadas ir perspėjimus", — kalbėjo Seimo pirmininkas.

  Pasak Pranckiečio, aktyvi piliečių ir politikų pozicija siunčia "aiškią žinią toli už mūsų šalies sienų".

  Kaip pranešė Sputnik Lietuva, vasario pradžioje buvo sukurtas "Sąjūdis prieš Astravo AE" dalyvaujant buvusiam Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui, "Lietuvos demokratijos patriarchui" Vytautui Landsbergiui, europarlamentarui Petrui Auštrevičiui, Seimo deputatams Žygimantui Pavilioniui ir Virgilijui Poderiui, buvusiam užsienio reikalų ministrui Petrui Vaitiekūnui ir kitiems šalies politikos ir visuomenės veikėjams. Organizacijos tikslas — pasiekti, kad elektra iš Baltarusijos AE nepatektų į ES rinką.

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma netoli Astravo, Gardino srityje, 50 kilometrų nuo Vilniaus. 

  Objektui pasirinkta vieta netinka Lietuvai, kuri ją laiko nesaugia, o pati stotis, valdžios atstovų nuomone, "kelia grėsmę" nacionaliniam saugumui.

  Be to, Vilnius griežtai priešinasi objekto energijos eksportui. Pernai gruodį Gitanas Nausėda pasirašė įstatymo pataisas, kuriomis draudžiamas elektros iš Baltarusijos atominės elektrinės patekimas į respubliką.

  Minskas visus Vilniaus reikalavimus laiko politizuotais. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Astravo atominė elektrinė statoma visiškai laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (471)

  Dar šia tema

  Minskas pagrasino sankcijomis už Astravo AE eksploatacijos pradžios terminų nesilaikymą
  Ekspertas: Baltijos šalims atsisakius elektros iš Astravo AE, nukentės ne tik "ausys"
  Tegai:
  Astravo AE, Astravas, Seimas

  Svarbiausios temos