01:02 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Praėjusią savaitę Rusijos prezidentas susitiko su darbo grupe, kad būtų parengti pasiūlymai dėl Konstitucijos pataisų

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Lietuvos žmogaus teisių gynėjas, Lietuvos socialistinio liaudies fronto (SLF) pirmininkas Giedrius Grabauskas interviu Sputnik Lietuva pakomentavo galimą Rusijos Federacijos pataisų į Konstituciją įtraukimą ir prezidento Vladimiro Putino žodžius.

  Žmogaus teisių gynėjas palaikė Rusijos vadovo poziciją ir pareiškė, kad "tėvas numeris vienas ir tėvas numeris du" sistema — tai netradicinės šeimos, "vedančios visuomenę į sunaikinimą", pavyzdys.

  Vašingtonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Агарышев

  "Tai politika, nukreipta prieš tradicinę šeimą. Lietuvoje jau matomos neigiamos nepilnamečių justicijos pasekmės ir vadinamosios LGBT bendruomenės interesų skatinimas. Labai dažnai iš šeimų yra atimami vaikai — ir dėl labai nereikšmingų priežasčių: pavyzdžiui, motina vieną kartą diržu sudavė sūnui ar dukrai, arba buvo pranešta, kad tėvas grįžo namo girtas ir kalbėjo pakeltu tonu", — sakė jis.

  Grabauskas išreiškė nuomonę, kad yra įtakingų jėgų, vykdančių laipsnišką darbą, kurio tikslas yra atimti dalį teritorijos iš Rusijos. Kaip pavyzdžius jis paminėjo Kurilų salas ir Kaliningrado sritį.

  Anot žmogaus teisių gynėjo, Rusiją šiuo metu "bando suskaidyti".

  "Juo labiau, matau, kas dabar vyksta Lietuvoje — rusofobijos politika, nacizmo šlovinimas ir politinių represijų banga — tai labai pavojingi reiškiniai", — sakė Grabauskas.

  Jis pridūrė, kad sovietmečiu Lietuva buvo klestinti šalis, kurioje gyveno beveik keturi milijonai žmonių, o dabar gyventojų yra mažiau, "ekonomika smunka ir matomi kultūros sąstingio požymiai".

  Praėjusią savaitę Putinas susitiko su darbo grupe, kad parengtų pasiūlymus Konstitucijos pataisų. Konstitucijoje buvo pasiūlyta įtvirtinti Rusijos teritorijų nusavinimo draudimą. Prezidentas palaikė šią idėją nurodydamas teisinėms tarnyboms ją įforminti.

  Be to, Rusijos vadovas pareiškė, kad kol jis bus šalies vadovas, Rusijoje nebus "tėvo numeris vienas ir tėvo numeris du", o tik "mama ir tėtis".

  Dar šia tema

  "Užšaldyti BelAE": Lietuva keršija Baltarusijai už "Grybauskaitės išdavystę"
  Vertėjai atskleidė savo darbo su Putinu niuansus
  Sovietinis palikimas ženkluose: Lietuva grėsmę mato kiekviename posūkyje
  Tegai:
  Lietuva, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos