16:17 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Deputatų teigimu, karių perkėlimas prie Rusijos sienos pratybų "Defender 2020" metu vyks 75-ųjų pergalės prieš fašizmą metinių išvakarėse

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Bundestago "Kairiųjų" frakcijos deputatai parengė kreipimąsi į Vokietijos federalinę vyriausybę, kuriuo paragino "nedislokuoti pajėgų prie Rusijos sienos" vykdant pratybas "Europos gynėjas 2020" (angl. "Defender Europe 2020"), kad neįžeistų šalies gyventojų 75-ųjų pergalės prieš fašizmą metinių išvakarėse. Apie tai praneša RT.

  Dokumente pabrėžiama, kad Rusijos ir buvusių sovietinių respublikų piliečiai yra palikuonys tų žmonių, kurie Antrojo pasaulinio karo metais labiausiai pasiaukojo, kad išlaisvintų Europą nuo fašizmo.

  "Ta aplinkybė, kad NATO taip neatsakingai žaidžia su Europos kariniu stabilumu būtent artėjant 75-osioms metinėms, kai Raudonoji armija užėmė Berlyną ir įvyko pergalė prieš nacių fašizmą, yra Rusijos gyventojų ir daugelio kitų buvusios Sovietų Sąjungos šalių žmonių įžeidimas, nes būtent jų protėviai labiausiai pasiaukojo ir dėjo didžiausias pastangas, kad išlaisvintų Europą nuo fašizmo Antrojo pasaulinio karo metu", — cituoja kanalas kreipimąsi.

  "Kairiųjų" partijos deputatai pabrėžia, kad Vokietijos vyriausybė turėtų padaryti išvadas iš istorijos ir žengti žingsnį, kad pasiektų abipusį supratimą ir palengvintų įtampą, tačiau vietoj to Berlynas "teikia ryžtingą paramą kariuomenės padalinių perkėlimui į rytus ir pats siunčia karius karinėms pratyboms į Baltijos šalis ir Lenkiją".

  Iš viso pratybose "Europos gynėjas 2020" dalyvaus apie 37 tūkstančius karių iš įvairių Šiaurės Atlanto aljanso šalių. Vien JAV kariai planuoja panaudoti 13 tūkstančių technikos vienetų.

  Dar šia tema

  "Gynėjų" išsilaipinimas: amerikiečiai užgrobs Lietuvos aerodromą
  NATO Naujuosius metus pradės nuo įsiveržimo į Rusiją repeticijos
  "Europos gynėjas 2020": Kodėl JAV naudoja šaltojo karo scenarijų?
  Politologas: JAV pratybų metu daro viską, kad įbaugintų Europos gyventojus
  Dideli, sunkūs, nejudrūs. Į Baltijos šalis vežamas naujas karinis metalo laužas
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, karinės pratybos, Bundesveras, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos