07:27 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  "Valstiečiai" siūlo įstatymų pakeitimus, kurie įpareigotų savivaldybes gauti švietimo įstaigų tarybų pritarimą mokyklų ar darželių uždarymui

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Vida Ačienė ir Valius Ąžuolas inicijavo Švietimo įstatymo pakeitimus, kurie įpareigotų savivaldybes gauti švietimo įstaigų tarybų pritarimą mokyklų ar darželių uždarymui.

  Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

  "Iniciatyvą dėl įstatymo pakeitimo paskatino švietimo bendruomenės nerimas dėl švietimo ateities. Bendruomenės turi turėti teisę žinoti apie pokyčius ir spręsti, kaip pasikeitimai paveiks jų ir artimųjų kasdienį gyvenimą", — sako Seimo narė Ačienė.

  Parlamentarė pridūrė, kad prieš nusprendžiant uždaryti ar pertvarkyti mokyklą, taryba turi įvertinti sprendimo pasekmes, nes priešingu atveju neretai įklimpstama į konfliktus su bendruomenėmis ir savivaldomis, didėja išsilavinimo atskirtis.

  Pasak Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Ąžuolo, šiandien kai kurie politikai kuria mitą, esą švietimo sistemos tinklas yra labai brangus ir neoptimalus.

  "Dažniausiai dėl neproporcingai didelio finansavimo kaltinamos mažosios mokyklos, kurios esą yra našta ir didelis "blogis" švietime. Nesunkiai galėčiau įrodyti, kad šis teiginys yra atviras populizmas. Finansiškai mažosioms mokykloms — iki 100 mokinių — tenka tik 10 proc. biudžeto. Todėl net ir uždarius visas mažąsias mokyklas, švietimo biudžetas padidėtų tik tais pačiais 10 proc. Ar tai ženkliai pagerintų padėtį?" — sako Valius Ąžuolas.

  Pranešama, kad švietimo įstatymo pakeitimas suteiktų galimybę bendruomenėms ir mokyklų taryboms dalyvauti mokyklų pertvarkymo procesuose ir rasti visus — vietos bendruomenę, pedagogus, vietos savivaldą, moksleivius ir jų tėvus — tenkinantį kompromisą.

  Dar šia tema

  Mokytojos medžioklė. Už ką persekiojo ir įtraukė į VSD ataskaitą Elą Kanaitę
  Siūloma finansiškai paskatinti mokinius už pasiekimus

  Svarbiausios temos