15:42 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras paskelbė, jog ketina rytoj Seime surengti spaudos konferenciją dėl savo sulaikymo

  VILNIUS, vasario — 19 Sputnik. Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras Zigmas Vaišvila skelbia, kad rytoj, vasario 20 dieną, organizuoja Seime spaudos konferenciją "Antrasis Zigmo Vaišvilos sulaikymas".

  Apie spaudos konferenciją rašoma ir Seimo tinklalapyje. Skelbiama, kad ji vyks 11:30 Spaudos konferencijų salėje, II rūmuose.

  Pats Zigmas Vaišvila informaciją apie spaudos konferenciją patvirtino savo Facebook puslapyje. Apie patį sulaikymą oficialios informacijos nėra, tačiau Vaišvila savo asmeninėje paskyroje pasidalino straipsniu, kuriame teigiama, jog trečiadienį signataras buvo sulaikytas.

  Praeitą kartą Vaišvila buvo sulaikytas pernai gruodžio viduryje. Tada informaciją patvirtino žurnalistė Rūta Janutienė. Ji rašė, kad po kiek laiko Vaišvila buvo paleistas, o policijoje jis buvo supažindintas su nutarimu. Tačiau jokių patvirtinančių dokumentų jam niekas neįteikė.

  Pats Vaišvila gruodį taip pat atvirai nekomentavo sulaikymo, tačiau savo Facebook puslapyje pasidalino dviem straipsniais, kuriuose buvo rašoma apie incidentą.

  Vaišvila nuolat kritikuoja valdžią. Labiausiai jį domina Grybauskaitės praeitis. 2015 metais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras paprašė Rusijos ambasados Vilniuje paskelbti informaciją apie Dalios Grybauskaitės kelionę į Vašingtoną sovietų diplomatinės delegacijos sudėtyje 1991 metų vasarą ir jos darbą TSRS ambasadoje JAV.

  Rusijos ambasada Vaišvilai atsakė, kad jo prašomai informacijai apie Grybauskaitės praeitį galioja asmens duomenų apsaugos įstatymai ir kad ji gali būti viešai skelbiama tik gavus Grybauskaitės leidimą. Buvusi Lietuvos vadovė šį leidimą duoti atsisakė.

  Pasak Vaišvilos, jei 1991 metų vasarą Grybauskaitė su sovietų delegacija išvyko į Vašingtoną ir dirbo TSRS ambasadoje JAV, paaiškėja, kad ji buvo "sovietų barikadų pusėje". Nepriklausoma Lietuva negalėjo nusiųsti Grybauskaitės į Vašingtoną 1991 metais, tvirtina Vaišvila, kuris tuo metu ėjo Lietuvos premjero pavaduotojo pareigas.

  Tegai:
  Zigmas Vaišvila

  Svarbiausios temos